-

Dovolená Samos s německou CK

Dovolená Samos - informace

Řecký ostrov Samos leží jakožto nejvýchodnější ostrov Egejského souostroví hned vedle tureckého pobřeží. Je to velký ostrov s bujnou zelení a překrásnými plážemi. V nejužším místě je vzdálenost mezi pobřežími jenom něco přes jeden kilometr. Nejbližší turecké letovisko je Kusadasi.

Dovolená Samos - fotografie

Ostrov si z větší části zachoval ještě svůj původní půvab a to je důvod proč dovolená na Samosu bývá v posledních letech mezi turisty tolik žádaná. Chybí zde obrovská turistická střediska a rozsáhlé prázdninové komplexy. Na turisty čekají spíše menší hotely, pensiony a hostince, ale to nic neubírá ostrovu na jeho kráse. Pokud tedy hledáte odpočinek a relaxaci pak dovolená na Samosu je tou správnou volbou.

Hlavním městem je stejnojmenný přístav Samos. Leží na severovýchodě ostrova v hlubokém zálivu. Nejdůležitějším místem celého ostrova je ovšem letiště. Na zdejším, kdysi vojenském letišti dnes přistávají mezinárodní a charterové lety, aby seznámili návštěvníky s krásou tohoto dosud nenarušeného ostrova masovým turismem. Další turisticky velmi navštěvované je pak městečko Pythagorion. Největšími atrakcemi pro lidi, kteří se zajímají o kulturu, jsou samoská muzea. Podívat se můžete do paleontologického, lidového a archeologického. Ostrov se může pochlubit také historickými osobnostmi: osada Pythagorio je domovem jak tyrana Polykrata, tak i filozofa a světově proslaveného matematika Pythagora, jehož poučka o trojúhelníku je známa po celém světě.

Dovolená Samos - fotografie

Ostrov Samos zasáhly v minulosti ničivé požáry. Přesto je velice úrodný a také známý pro své stejnojmenné víno, které se zde lisuje. Svahy s vínem společně s olivovými háji a pomerančovníky vytvářejí nezapomenutelné panoráma. Západní část ostrova Samos je porostlá aromatickými bylinkami a obklopena osamělými horskými vesničkami zasazených v kopcích.

Ačkoliv Samos není zaměřen na masovou turistiku, přesto dokáže nabídnout vše, co očekáváte od zdařilé dovolené u moře. Překrásné z části písečné z části oblázkové pláže, křišťálově čistá voda, romantické zálivy, vynikající jídlo, milé taverny, ve kterých se servíruje jedinečné sladké víno nebo množství nabídek jak trávit volný čas dělají z dovolené na Samosu opravdový ráj. Samos je zkrátka ostrovem jak romantiků tak i aktivně založených turistů.

Dovolená Samos - fotografie

Ze sportovních aktivit se nabízí surfování, vodní lyžování, paragliding a také kurzy potápění. Silniční síť na ostrově je dobrá, takže pokud se začnete nudit můžete se vydat na výlet po ostrově autem nebo na kolech. Samos je relativně snadno dosažitelný i letadlem, mnoho letišť nabízí přímé lety. Je zde dostatečné množství taxíků, stejně tak i dobré autobusové spojení.

Milovníci přírody jistě ocení jezero Potami s nádhernými vodopády. Raritou jezera je jeho poloha uprostřed lesa. Další zajímavostí je Eupalinův tunel. Dnes je to již historická památka, ale v dřívějších dobách sloužil jako přívod vody do města. Heraion byl kdysi největší chrám Řecka, dnes se nachází jen v rozvalinách cestou na západ. Pojmenovaný byl podle bohyně Héry a svého času byl několikrát větší něž chrám Parthenón v Athénách. Zachoval se však jen jeden kus sloupu, ale i přesto se sjíždějí návštěvníci aby se pokochali touto starověkou stavbou. Dovolená Samos - fotografie

Počasí na Samosu je subtropické. V letních měsících zde panují horka s teplotami až ke 40 stupňům Celsia. Vane zde však mírný vánek, který sucho a horko na plážích trochu zpříjemňuje. Na podzim od měsíce září pak přicházejí mírné dešťové přeháňky, které trvají až do března.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Samos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Santorini, Zakynthos.