-

Dovolená Santorini s německou CK

Firostefani

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Firostefani a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Santorini na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Imerovigli

Dovolená v resortu Imerovigli s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Santorini na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Kamari

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Kamari na Santorini na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Perissa

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Perissa na Santorini patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Dovolená Santorini - informace

Mezi nejznámější ostrovy Kykladského souostroví patří Thira či Thera, který je však daleko známější pod svým latinským názvem ze 13. století Santorini. Jeho současná podoba byla vytvořena mohutným výbuchem sopečného ostrova Théra někdy kolem 17. století. V dnešní době jde o ostrov plný protikladů a zvláštností a dovolená na něm patří k jedinečným zážitkům.

Dovolená Santorini - fotografie

Na jedné straně ostrova jsou vidět strmé útesy, tyčící se vysoko nad hladinu moře, a na straně druhé se zelenají husté porosty vinné révy na úrodné černé lávové hornině. Na ostrov se mohou turisté pohodlně dostat lodí či letadlem, neboť na Santorini se nachází jak námořní přístav, tak také mezinárodní letiště. To bylo vybudováno na východním pobřeží nedaleko obce Monolithos. Přístav na ostrově Santorini v laguně na západě je dobře chráněn před nepřízní počasí a může být využíván takřka za každých povětrnostních podmínek. Díky romantické pověsti ostrova sem každým rokem přijíždí strávit letní dovolenou a poznávat jeho četná krásná místa tisíce turistů z celého světa.

Jeho krásu mohou návštěvníci spatřit už při plavbě trajektem. Cestující na lodích si mohou připadat, jako by vjížděli do obřího kráteru, což se jim nedaleko přístavu skutečně potvrdí. Kráter vznikl asi před 3.500 lety mohutným sopečným výbuchem a v nejhlubších částech dosahuje hloubky až 400 metrů. Pro koho dovolená na tomto ostrově začíná na lodi, z celého ostrova uvidí nejdříve osadu Oia, kterou lodě míjejí při proplouvání úžinou mezi Santorini a ostrovem Theresia. Poté se pak před turisty objeví hlavní město Thira, které je působivě situováno na svahu kaldery na západní straně hlavního ostrova. Domky vypadají jako vlaštovčí hnízda na skále a odevšad je možné pozorovat rozeklanou sopečnou krajinu. V městečku Thira mají jeho návštěvníci možnost si odpočinout v některé ze zdejších kaváren a restaurací a kochat se jedinečným pohledem na okolí dávného vulkánu. Za jasného a slunečného dne je možné dohlédnout až na hory ostrova Kréta, které jsou vzdálené 100 kilometrů jižně od Thiry.

Dovolená Santorini - fotografie

Východní pobřeží se, na rozdíl od strmých útesů na západě, většinou pozvolna svažuje k moři a na úrodných polích se tady pěstuje mimo jiné lahodné víno. V písečných zátokách stranou od hlavního turistického ruchu si mohou návštěvníci ostrova užívat pohodlný plážový život a dovolená tu vůbec nepřipomíná pobyt na západě. Díky příhodným povětrnostním podmínkám, panujícím prakticky na všech Kykladských ostrovech, se také na Santorini z plážových a vodních sportů nejčastěji provozuje surfing. K nejvyhledávanějším surfařským oblastem patří pobřeží u letoviska Monolithos. Kdo tento sport zatím ještě nevyzkoušel, a měl by zájem o to, aby jeho dovolená nabyla i další rozměr a něco nového se během ní naučil, může se vydat do vesniček Kamari a Pessari. V nich jsou v provozu školy surfování a každému zájemci tu zapůjčí i potřebné sportovní vybavení.

Dovolená na Santorini je také zajímavá směs pláží různých barev podle toho, kde na ostrově se turisté zrovna pohybují. Barva pláží se mění od světle žluté až po tmavé tóny šedé ve východní části. Nejkrásnější pláž hledejte v Perisse na jihovýchodním pobřeží. Mezi turisty je známá pro svůj černý písek, který bývá v létě za bezmračné oblohy pořádně rozpálený.

Dovolená Santorini - fotografie

Nejnavštěvovanějším letoviskem je Kamari, jehož pláž se nachází na úpatí skalního útesu na východním pobřeží a návštěvníci zde naleznou veškerý komfort a služby, které má dovolená na řeckých ostrovech mít. Perissa a Kamari jsou oblíbené i mezi mladší generací, neboť na plážích se nacházejí četné kluby a diskotéky namačkané hned vedle sebe. Stačí si jen vybrat ten svůj.

Na ostrově Santorini je také úchvatný podmořský svět a dovolená se tu bude líbit i příznivcům přístrojového potápění a šnorchlování. Dobrá zpráva pro turisty, kteří nemají potápěčskou licenci, je skutečnost, že jim stačí pouhý šnorchl na to, aby mohli pozorovat krásu fauny a flóry pod hladinou. Šnorchlování kolem ostrova je povoleno téměř všude. Kromě této oblíbené zábavy si také prakticky na každé pláži můžete půjčit šlapadlo nebo kánoi.

Dovolená Santorini - fotografie

Pokud budete chtít, aby dovolená na Santorini byla i poznáváním místní historie a zvyků, pak jako nejvhodnější sport se jeví pěší turistika. Při procházkách ve vnitrozemí můžete zblízka vnímat stopy santorinské kultury a pokud si troufnete na náročnější túru, vřele doporučujeme vydat se ke kráteru. Cestou vás ohromí zdejší příroda stejně jako říše zvířat. Ostrov každoročně přiláká spoustu turistů, i když je cenově dražší než ostatní řecké ostrovy.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Santorini není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Zakynthos.