-

Dovolená Zakynthos s německou CK

Argassi

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Argassi a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Zakynthu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Kalamaki

Dovolená v resortu Kalamaki s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Zakynthos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Laganas

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Laganas na Zakynthu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Planos

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Planos na Zakynthu patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Tragaki

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Tragaki s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Zakynthu a turisté možnost letu na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr z blízkého letiště stále častěji využívají.

Dovolená Zakynthos - informace

Ostrov Zakynthos je po Korfu nejznámějším řeckým ostrovem v Jónském moři. Trvale na něm žije asi 40.000 obyvatel, je poměrně hustě osídlen a délka jeho pobřeží přesahuje 120 kilometrů. Jen asi 15 kilometrů severně se nachází ostrov Kefalonia. Hlavní stejnojmenné město Zakynthos je krásné historické město s benátskou architekturou, které však bylo silně poničeno během zemětřesení v roce 1953. V současnosti je dovolená na Zakynthosu poměrně oblíbená a většina turistů přijíždí na ostrov hlavně kvůli plážím, slunci a nočnímu životu. I přesto není ostrov ani uprostřed hlavní turistické sezóny přeplněn.

Dovolená Zakynthos - fotografie

Na ostrově se dají najít jak poklidné rybářské a horské vesničky, tak také místa turisticky hojně navštěvovaná, ve kterých noční život a zábava končí až pozdě nad ránem. Většině lidí, kteří ostrov navštíví a jejich dovolená proběhne v některém z jeho letovisek, zůstanou krásné vzpomínky na spoustu let. Hlavní předností ostrova je určitě průzračně čisté moře a proto pokud se chystáte naučit se potápět, jste na správném místě. Na ostrově se totiž nachází mnoho potápěčských škol s profesionálními instruktory a vaše dovolená tak může být spojená s absolvováním potápěčského kurzu.

V turisticky zajímavém hlavním městě trvale žije asi 12.000 obyvatel, což znamená asi třetinu všech ostrovanů. A i když bylo město, stejně jako velká část ostrova, téměř zničeno zemětřesením v srpnu roku 1953, je stále pozoruhodné a dovolená na ostrově bez jeho návštěvy by byla jen ku škodě, neboť stále tu je na co se dívat. Větší část města byla s velkými náklady opět postavena a zrekonstruována podle originálů.

Dovolená Zakynthos - fotografie

Ostrov je rodištěm několika známých osobností a zdejší obyvatelé jsou zvláště pyšní na básníka Solona, který psal své básně v 19. století. Na jeho památku je ve městě otevřeno muzeum, nesoucí jeho jméno. Napsal mimo jiné text k řecké národní hymně a řecké děti se o něm učí už na základních školách. Za návštěvu stojí také benátský hrad, z něhož se kompletně zachovala jedna budova a základy mnoha dalších.

Na ty z turistů, kteří míří na Zakynthos hlavně kvůli plážovému lenošení a jejich dovolená se bude odehrávat převážně na břehu Jónského moře, zde čeká hned několik krásných pláží. Většina z nich leží ve východní části ostrova, severním a jižním směrem od hlavního města. Asi nejlepší a nejnavštěvovanější pláží ostrova je Laganas. Ta leží asi 10 kilometrů od města Zakynthos a z malé vesničky Agios Sostis se k ní dostanete po moři. Na Laganasu ale musí mít turisté především v srpnu ohled na velké mořské želvy druhu Caretta – Caretta, které v tento čas na pláži zahrabávají své vejce. Pláž Laganas je totiž součástí národního mořského parku.

Dovolená Zakynthos - fotografie

Pokud budete chtít prozkoumat také menší ostrůvky, které jsou roztroušeny hlavně kolem zálivu Kolpos Lagana v jižní části ostrova, ideálním způsobem je pronájem motorového člunu anebo účast na některém z výletů. Výhodou letoviska Laganas je jeho blízkost k letišti a i proto je dovolená na jihu tak žádaná a zdaleka nejvíce návštěvníků míří na pláže Laganasu, Argasi a do nejbližšího okolí.

Pláže na východním pobřeží, severně od hlavního města, mezi které patří kupříkladu Tsilivi v letovisku Planos, jsou také turisticky dobře vybavené. Čím dále na sever se však turisté pohybují, tím klidnější jsou ostrovní letoviska a tím méně lidí je i během hlavní sezóny na plážích.

Dovolená Zakynthos - fotografie

Vnitrozemí je turismem zatím ještě z větší části nedotčeno a stále ještě se tu dají najít původní, malebné horské vesničky. Hodně pěších turistů přilétá na ostrov na jaře a na podzim, kdy tu panují pro pěší turistiku dokonalé podmínky. Zakynthos je totiž na řecké poměry docela zeleným ostrovem a turistika zde nepřipomíná putování po vyprahlé poušti. Dokonce se taky pěstuje víno, olivy a citrusové plody. Na severu a západě je krajina divočejší, s příkrými útesy, malými zastrčenými zálivy a horami. Nejvyšším vrcholem je 750 metrů vysoký Vrachionas, z něhož je krásný výhled na celý ostrov.

Dovolená na Zakynthosu však rozhodně neznamená pouze povalování se celý čas na zdejších plážích. Oblíbené jsou mezi turisty například jednodenní výlety lodí z turistických center na východě ostrova. Nejzajímavější částí je záliv Navagio se sněhobílou pláží a vrakem pašerácké lodě. Bohužel je však tento záliv, stejně jako všechny ostatní v této části ostrova, přístupný pouze z moře. Také návštěva podmořských jeskyní bývá pro turisty nezapomenutelným zážitkem. Nejznámější jeskyní je Modrá jeskyně, v níž se při pohledu do vody objeví úžasné modré světlo.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Zakynthos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Santorini.