-

Dovolená Chalkidiki s německou CK

Nea Moudania

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Nea Moudania a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Chalkidiki v Řecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Nea Potidea

Dovolená v resortu Nea Potidea s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Chalkidiki v Řecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Nikiti

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Nikiti na Chalkidiki v Řecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Sani

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Sani na Chalkidiki patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Řecku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Dovolená Chalkidiki - informace

Abyste se dostali na Chalkidiki, musíte jet autem, taxíkem nebo autobusem. Cesta letadlem není možná, jelikož na poloostrově není veřejné letiště. Ze správního hlediska patří Chalkidiki k oblasti Centrální Makedonie. Poloostrov o rozloze 2918 km² leží jižně od města Soluň a svým tvarem připomíná ruku se třemi prsty. Těmito prsty jsou myšleny poloostrovy Kassandra, Sithonia a Athos. Pokud se zajímáte o řeckou mytologii, určitě se vám v souvislosti s Chalkidiki vybaví i termín Poseidonův trojzubec. Turisté si volí Chalkidiki jako své místo dovolené zejména pro jeho zlatavé pláže a krásnou přírodu.

Dovolená Chalkidiki - fotografie

Na severu se nachází poloostrov Kassandra, který je tvořen samými rovinami a pro který je typické zemědělství. Jen na jihu se tyčí kopce. Poloostrov Sithonia je mnohem hornatější než Kassandra. Kromě toho je obklopen velmi strmým pobřežím, k jehož odlehlým zátokám se dostanete jen s velkými obtížemi. V centru tohoto poloostrova se nachází přírodní přístav Porto Koufo. Poslední částí Chalkidiki je poloostrov Athos, který se svými 2033 m převyšuje všechny části Chalkidiki. Athos je asi nejslavnější oblastí poloostrova, jelikož se jedná o samostatnou Mnišskou republiku. K Chalkidiki navíc patří řada ostrovů. Pokud se sem vydáte na dovolenou, bude se vám tu určitě líbit. Nejen z toho důvodu, že pláže byly vyznamenány modrou vlajkou EU.