-

Dovolená Costa de la Luz s německou CK

Conil De La Frontera

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Conil De La Frontera a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Costě de la Luz ve Španělsku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Costa Ballena

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Costa Ballena s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Costu de la Luz ve Španělsku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Isla Canela

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Isla Canela na Costě de la Luz ve Španělsku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Novo Sancti Petri

Ilustrační foto
Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Novo Sancti Petri na Costě de la Luz patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si ve Španělsku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Dovolená Costa de la Luz - informace

Costa de la Luz je populárním, ale přitom ani během nejvyšší sezóny nepřeplněným, pobřežním úsekem s mnoha krásnými písečnými pláženi na jihu Pyrenejského poloostrova. V překladu znamená název oblasti Pobřeží světla, které si tento region vysloužil počtem slunečních dní do roka. Region se táhne od hranic Španělska a Portugalska až ke Gibraltaru v délce více než 200 kilometrů. Za Gibraltarem pak pobřeží Španělska pokračuje prázdninovým regionem Costa del Sol.

Dovolená Costa de la Luz - fotografie

Dovolená na Pobřeží světla je možná, díky jeho jižní poloze na úrovni například Kréty nebo Kypru, i během zimních měsíců. Počasí bývá sice proměnlivější než v létě, ale teploty bývají obvykle velice příjemné a tak vám v době, kdy je střední Evropa zasypána sněhem, v pohodě stačí jen tričko s krátkým rukávem. V létě zde panují, díky blízkosti Afriky, vysoké teploty a slunce na bezmračné obloze pálí. Nicméně Atlantský oceán teploty zmírňuje a vanoucí vítr se postará o příjemné osvěžení.

Velkou výhodou z pohledu turistů, vyžadujících aby jejich dovolená byla v první řadě klidná a záměrně se vyhýbajících známým a rušným turistickým letoviskům. že je takřka božský klid, kterým jsou letoviska na pobřeží Costa de la Luz vyhlášená. Pokud tedy hledáte možnost prožít ve Španělsku nerušenou dovolenou, pak se vydejte do jeho jižního regionu a užijte si příjemný odpočinek a relaxaci na zdejších takřka liduprázdných plážích.

Dovolená Costa de la Luz - fotografie

V regionu Pobřeží světla se vedle krásných písečných plážích, na kterých může dovolená někomu připomínat i dovolenou v některém ze známých letovisek v Karibiku, je také mnoho zajímavých míst, stojících za bližší poznání. Zájemci o historii a středověkou architekturu by určitě neměli vynechat návštěvu dvou zdejších hradů. Prvním je Castillo de San Sebastián, který je situován u výběžku na pláži La Caleta a druhým Castillo de Santa Catalina, jež byl postaven na příkaz krále Filipa II.

Důvodem, proč nejsou zdejší letoviska tak často navštěvována turisty jako například letoviska u Středozemního moře, jsou zdejší povětrnostní podmínky. Vzhledem k orientaci zdejších pláží na otevřený oceán tu může být koupání a nebo surfování nebezpečnější v porovnání s chráněným Středomořím. Mořské proudy jsou tady poměrně silné a vlny zde dosahují, v závislosti na směru a rychlosti větru, pozoruhodných výšek. Ale právě to dělá z tohoto regionu pravý ráj pro surfování a kiting.

Dovolená Costa de la Luz - fotografie

Moře u pobřeží na jihu Španělska je také oblíbeným cílem pro potápěče. Každý rok jich sem přijíždí mnoho nejen trávit aktivní dovolenou, ale také se vydávat se za krásami podmořského světa. Podél pobřeží se nachází celá řada zajímavých potápěčských lokalit a jedna letní dovolená často nestačí na prozkoumání všech.

U Gibraltarského průlivu jsou silné mořské proudy a díky tomu je tato oblast bohatá na ryby. Spatřit se tu dají delfíni, vorvani a kosatky. Kromě typických vodních sportů, k nimž patří kupříkladu vodní lyžování nebo jízda na vodních skůtrech, je tady stále oblíbenější sportovní rybaření. Takže pokud jste i vášnivý rybáři, vydejte se do této části Španělska a zkuste si ulovit například tuňáka, palometu, mořského okouna a spoustu dalších druhů ryb.

Dovolená Costa de la Luz - fotografie

Pokud se budete také chtít během dovolené seznámit se zajímavým okolím svého hotelu, vydejte se například do městečka Chiclana de la Frontera, kde se vám naskytne okouzlující pohled na zdejší ostrovy a hrad Sancti Petri. Městečko Barbate je zase známé přírodním parkem La Breña y Marismas.

Kam jinam ve Španělsku na dovolenou?

Costa de la Luz není jedinou oblastí, kde se dá ve Španělsku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Španělska i na následující místa: Costa del Sol.

Další sekce katalogu Costa de la Luz

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Costu de la Luz, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Costa de la Luz.