-

Dovolená Španělsko pevnina s německou CK

Costa de la Luz

Prožijte na Costě de la Luz s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže ve Španělsku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Costa del Sol

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Costu del Sol ve Španělsku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dovolená Španělsko pevnina - informace

Velkou část Pyrenejského poloostrova zaujímá pevninské Španělsko. K němu politicky patří ještě Kanárské ostrovy, které se nacházejí v Atlantském oceánu, ostrovy Mallorca, Ibiza, Menorca a Formentera, které bývají souhrnně nazývány jako ostrovy Baleárské, ležící ve vodách moře Středozemního a zvláštní statut pak mají ještě dvě města na břehu severní Afriky Melilla a Ceuta.

Dovolená Španělsko pevnina - fotografie

Hlavním důvodem, proč je dovolená a Španělsko tak populární a španělská letoviska patří k nejnavštěvovanějším v celé Evropě, jsou dlouhé písčité pláže, které se táhnou podél Středozemního moře na východním pobřeží Španělska a stejně tak se několik známých turistický letovisek nachází na španělském západním pobřeží u břehů Atlantského oceánu.

Španělské pobřeží Středozemního moře, na němž bývá dovolená v pevninském Španělsku žádána nejčastěji, se táhne od hranice se Francií na severu až po Gibraltar. Celková délka přesahuje 1.650 kilometrů a na turisty tady čekají udržované písčité pláže a příjemně prohřátá voda v čistém a průzračném moři. Většině pláží nechybí obvyklá turistická vybavenost v podobě toalet, sprch či stánků s rychlým občerstvením. A aby tady nepřipadala dovolená nudná ani aktivním jedincům a sportovcům, k dispozici jsou nejrůznější půjčovny vybavení pro plážové a vodní sporty.

Dovolená Španělsko pevnina - fotografie

Nejsevernější pobřeží, nebo též ve španělštině costa Středozemního moře ve Španělsku patří také k turisticky nejoblíbenějším. Nese název Costa Brava nebo také Divoké pobřeží a táhne se v délce více než 200 kilometrů podél Katalánska. Je ohraničeno ze severu Francií a na jihu končí u městečka Blanes. Svůj název získalo proto, že mořský břeh je tady velmi členitý, plný skal, útesů a zátok. To ale rozhodně neznamená, že by se zde nedaly najít žádné pláže! Právě naopak, je jich tady hned celá řada a vzhledem k relativní blízkosti Costy Bravy k centrální Evropě je tato oblast z pohledu zájemců o pevninské Španělsko jednou z nejpopulárnějších.

Dále na jih se nachází Costa Dorada nebo také Zlaté pobřeží. To se rozprostírá od obce Blanes kolem provincie Tarragona až k ústí řeky Ebro. Svůj název prý získala Costa Dorada podle barvy písku, který se na zdejších plážích nachází. Protože jsou letoviska Costy Dorady také ještě poměrně blízko ke střední Evropě a zdejší pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro rodinnou dovolenou, je tento španělský region mezi turisty velmi oblíben a dovolená na Zlatém pobřeží patří na pultech cestovních kanceláří, nabízejících Španělsko, k často žádaným.

Dovolená Španělsko pevnina - fotografie

Na Costu Doradu navazuje od jihu asi 120 kilometrů dlouhý pobřežní úsek, který nese název Costa del Azahar. Ten je ze severu ohraničen ústím řeky Ebro a svůj název získal podle pomerančovníků, které se zde hojné míře vyskytují. Costa del Azahar totiž v doslovné překladu znamená Pobřeží pomerančového květu a to, že se zde těmto citrusům velmi dobře daří je známkou příjemného subtropického podnebí, které zde po celý rok panuje.

Při postupu na jih následuje po Costě del Azahar Costa Blanca nebo také Bílé pobřeží. To se rozkládá podél břehů Středozemního moře na úseku dlouhém téměř 250 kilometrů a je charakteristické svými zátokami, krásnými písečnými plážemi a jedinečnými útesy. Asi nejznámějším letoviskem na Costě Blance je město Benidorm, které patří k nejhustěji osídleným městům nejen s ohledem na Španělsko, ale dokonce na celé středomořském pobřeží. Dovolená tady se bude líbit turistům, kteří si rádi užívají luxusu a komfortu v rušných letoviscích.

Dovolená Španělsko pevnina - fotografie

Na Costu Blancu navazují dvě pobřeží, Costa Calida a Costa de Almeria. Ty nejsou z turistického hlediska tak známé a populární, jako kupříkladu prázdninová střediska na Costě Bravě nebo Costě del Sol, ale i tak mají svým návštěvníkům co nabídnout. Zajímavostí Costa Calida je velký záliv Mar Menor, nebo též Malé moře. Ten leží u města Murcia a od Středozemního moře jej odděluje úzká pevninská kosa La Manga. Po obou jejích stranách se nacházejí dlouhé písečné pláže a dovolená v těchto místech je v každém případě jedinečná.

Po Costě de Almeria nich následuje na území provincie Granada takzvané Tropické pobřeží neboli Costa Tropical. Tento region je charakteristický svým tropickým podnebím, podle kterého také získal svůj název. Není se co divit, že se tady pěstuje celá řada tropických plodů a v Motrilu se dokonce ze zdejších surovin vyrábí klasický karibský rum.

Dovolená Španělsko pevnina - fotografie

Na Costu Tropical od jihu navazuje Slunečné pobřeží, které se táhne podél provincie Malaga. Svůj název získal tento region kvůli stálému slunečné počasí, kdy celkový počet slunečních dní během jednoho roku může snadno přesáhnout hodnotu 300. Ve španělštině je tato oblast nazývána Costa del Sol a spolu s Costou Brava daleko na severu patří k nejnavštěvovanějším oblastem pevninského Španělska.

Západně od Costy del Sol, za Gibraltarem, leží Costa de la Luz. Název lze přeložit jako Pobřeží světla a i v této oblasti čekají na návštěvníky Španělská dlouhé písečné pláže. Vzhledem ke skutečnosti, že zdejší pláže omývají vody Atlantiku, je zde mořská voda o několik stupínku studenější než ve Středozemním moři na východě. To ale není vůbec na závadu, neboť vzhledem k jižní poloze oblasti tady bývá uprostřed letní sezony velmi horko a osvěžující koupel v chladivem moři je často velmi vítanou.

Doplňující informace k dovolené ve Španělsku

Žhavé a temperementní. Tak označují turisté Španělsko. Tato země nacházející se na Pyrenejském poloostrově nabízí spoustu zajímavých památek zapsaných na seznamu UNESCO. Pojeďte si prohlédnout úžasné římské stavby ve měste Lugo, projít se po okolí Ztracené hory nebo navštívit vzácné stavby jakou je katedrála v Burgosu. Ve Španělsku je, kromě historických památek, také velice různorodé počasí. Mohli bychom ho rozdělit do čtyř klimatických oblastí. Pokud vás zajímá jak vysoké jsou teploty právě v těchto dnech, podívejte se na aktuální předpověď počasí ve Španělsku na několik následujících dní. Hledáte vodný zájezd a stále ještě nejste rozhodnuti kam vyrazit? Podívejte se na stránky o Španělském království a třeba se rozhodnete strávit dovolenou v této zemi v rytmu flamenga.

Další sekce katalogu Španělsko pevnina

Dovolená se slevou na poslední chvíli ve Španělsku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Španělsko pevnina.