-

Dovolená Tunisko a Maroko s německou CK

Agadir

Prožijte v Agadiru s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Tunisku nebo v Maroku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Hammamet

Ilustrační foto
Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem do Hammametu v Tunisku nebo v Maroku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Monastir

Ilustrační foto
Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou do Monastiru v Tunisku nebo v Maroku, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Oáza Zarzis

Ilustrační foto
Letní dovolená, zajištěná jednou z významných německých cestovních kanceláří a strávená v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních v oáze Zarzis, určitě uspokojí všechny vaše požadavky a na čas, prožitý v Tunisku nebo v Maroku, budete bezpochyby vzpomínat jen v dobrém.

Ostrov Djerba

Ilustrační foto
Protože letecká doprava je stále populárnější, nasedněte i vy na blízkém zahraničním letišti na některé z letadel, mířících s turisty na ostrov Djerba v Tunisku nebo v Maroku a zjistěte, proč patří tato destinace nejen mezi německými turisty k jedněm z nejoblíbenějších.

Dovolená Tunisko a Maroko - informace

Tunisko je nejsevernější z afrických zemí a z pohledu turistiky je velmi atraktivní. Dovolená v Tunisku znamená na každém kroku potkávat stopy dávné historie, které se zde dochovaly v podobě mnoha chrámů, mešit a dalších zajímavých historických památek. Na italský ostrov Sicílie je to z Tuniska asi 150 kilometrů.

Dovolená Tunisko a Maroko - fotografie

Tunisko je zemí, jehož sytou zelení obklopená letoviska omývají průzračně čisté vody Středozemního moře a Atlantického oceánu, ale stejně tak na jeho území zasahuje největší poušť světa Sahara. Tunisko samo o sobě je velmi rozmanité a nachází se zde kombinace písečných pláží s horkým středomořským sluncem nad nimi se zalesněnými strmými horami ve vnitrozemí, stejně tak jako luxusní hotely pro turisty kontrastují s původním životem ve vzdálenějších vnitrozemských městech a osadách.

Asi nejoblíbenější turistickou destinací v Tunisku je ostrov Djerba. Tomu se také někdy přezdívá Zelený ostrov a dovolená tady rozhodně nepřipomíná pobyt ve vyprahlém africkém letovisku. Na ostrově se nachází více než 120 kilometrů pláží a turisty sem láká k prožití dovolené u moře nejen vyhřátý písek na zdejších pláží a křišťálově čistá voda v moři, ale také jedinečný podmořský život a celá řada možností pro šnorchlování a potápění. Nejznámější potápěčskou lokalitou ostrova Djerba je útes Ras Taguerness.

Dovolená Tunisko a Maroko - fotografie

Dovolená v Tunisku však nemusí znamenat výhradně pobyt na Djerbě. I na tuniské pevnině se nachází hned několik známých a velmi oblíbených letovisek. Jedním z nich je Hammamet. Ten se mezi turisty proslavil hlavně díky svým písečný plážím, čisté vodě v moři a pestrým možnostem provozování nejrůznějších vodních sportů. Díky svým turistickým možnostem mu někdy bývá přezdíváno tuniské Saint Tropez. Dovolená v Hammametu je i zajímavým způsobem trávení volného času pro vyznavače golfu, neboť nedaleko Hammametu byla vybudována hned dvě golfová hřiště.

Tabarka je nejzápadnějším tuniským letoviskem, které se nachází jen kousek od alžírských hranic. Dovolená v Tabarce je oblíbená především mezi příznivci přístrojového potápění a šnorchlování, neboť pod hladinou u břehů Tabarky se nacházejí rozlehlé korálové útesy s bohatým podmořským životem.

Dovolená Tunisko a Maroko - fotografie

Značná část turistů míří na dovolenou do třetího největšího tuniského města Sousse. To bývá díky své atmosféře považováno za tuniskou perlu. Sousse bývá obvykle spojováno se nedalekým letoviskem Port el Kantaoui a turisté tady mohou být ubytování doslova ve stovkách nejrůznějších hotelů. Dovolená u tuniského moře se tady bude určitě líbit také zájemcům o historii a architekturu, neboť Sousse dominuje starobylá pevnost s hradbami, které jsou viditelné z širokého okolí.

Kdo chce zažít skutečnou atmosféru Tuniska a pro koho by dovolená v této severoafrické zemi měla mít alespoň z části nádech Afriky, měl by zavítat do letoviska Monastir. Ve srovnání se Sousse jde o daleko menší a klidnější letovisko, avšak nabízí k poznání dávnou historii tuniská a nachází se tady je celá řada starobylých památek.

Vedle severoafrického Tuniská je západoafrické Maroko další ze zemí černého kontinentu, která na své objevení na poli cestovního ruchu teprve čeká. Nutno ale konstatovat, že neprávem. Maroko svým návštěvníkům totiž nabízí krásné pláže jak u Atlantského oceánu, tak také u příjemně prohřátého Středozemního moře. Kromě slunění se na plážích a vodních radovánek však Maroko nabízí aktivním jedincům možnosti túr ve vnitrozemí. Z toho důvodu je dovolená v Maroku poměrně žádaná mezi příznivci vysokohorské turistiky, kteří si mohou užívat své oblíbené činnosti v pohoří Atlas.

K nejznámějším letoviskům v Maroku patří Casablanca, Tangier nedaleko Gibraltaru a na samém severu země letovisko Saidia. Ta leží na břehu Středozemního moře nedaleko hranice s Alžírskom a mezi příznivci plážového odpočinku a opalování se Saidia proslavila svou písečnou pláží. Ta měří úctyhodných 14 kilometrů a je nejdelší pláží v celém Maroku.

Doplňující informace k dovolené v Tunisku nebo v Maroku

Každý z nás vnímá tyto dva islámské světy jiným způsobem. Pro někoho je Tunisko pohádková země příběhů O Šeherezádě, jinému se vybaví punské války a Kartágo, a někdo vnímá Tunisko jako zemi pouště a oáz. Oproti tomu Maroko je pro českého turistu zatím stále neobjevenou částí arabského světa. Můžeme však s klidem řící, že jsou to překrásné země, které dokáží splnit očekávání turistů, kteří se rozhodli strávit zde dovolenou. Mnoho cestovatelů přispívá svými zážitky z Tuniska a Maroka na rozšiřování informací a rad před cestou do těchto exotických zemí. Pokud i vy toužíte dozvědět se něco více o plážích, vzácných místech nebo i počasí podívejte se na web zaměřeném na cestování po Tunisku a Maroku.

Další sekce katalogu Tunisko a Maroko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Tunisku nebo v Maroku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Tunisko a Maroko.