-

Dovolená Agadir s německou CK

Agadir

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Agadir a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Agadiru v Tunisku nebo v Maroku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Agadir - informace

Agadir je moderním turistickým letoviskem na západním pobřeží Maroka, ležícím asi 200 kilometrů jihozápadně od Marrakeshe. Jde o moderní turistické středisko, plné nově postavených a luxusních hotelových komplexů. Důvodem, proč město připomíná spíše moderní evropská metropole než staré marocké osady, bylo zemětřesení v roce 1960. To si vedle téměř dvaceti tisíc lidských životů vyžádalo také značné materiální škody. Agadir byl prakticky zničen a bylo nutné jej znovu vybudovat a postavit víceméně od základů.

Dovolená Agadir - fotografie

Hlavním důvodem, proč je dovolená v Agadiru mezi turisty, kteří Maroko znají a rádi sem cestují, je jeho jedinečná zlatavá pláž, připomínající svým tvarem půlměsíc. Díky své jihovýchodní orientaci a přístavnímu molu v Agadiru je dobře chráněna před vlivy oceánu a silným větrem, takže se zde dá koupat prakticky za každého počasí. Díky pozvolnému vstupu do moře je oblíbená mezi rodinami s malými dětmi, pro které je dovolená ve zdejších hotelích velmi atraktivní.

Pro koho neznamená dovolená u moře v cizí zemi jen pobyt na plážích a koupání se v moři a chcete poznat něco více z navštívené destinace, je v Agadiru na správném místě. Letovisko je totiž dobrým výchozím bodem pro další poznávání Maroka. Z města je to jen pár kilometrů do pohoří Antiatlas a stejně tak se odsud mohou turisté vydat za poznáním do Západní Sahary, což je země sousedící se Marokem od jihu. Dovolená Agadir - fotografie

Agadir budou také určitě znáte ornitologové, neboť jen asi 7 kilometrů od města leží národní park Sús Massa, který je z hlediska pozorování ptactva jedním z nejdůležitějších na africkém kontinentu.

Agadirská pláž měří na délku více než 5 kilometrů a je tvořena jemným světlým pískem. Podél ní byla vybudována celá řada luxusních hotelů, jež jsou schopny uspokojit nároky těch nejnáročnějších klientů. Pláž začíná u zdejšího historického přístavu a táhne se až k ústí řeky Oued Sous. Na pláži nechybí obvyklá turistická vybavenost a její návštěvníci se tu mohou věnovat mnoha vodním a plážovým sportům.

Dovolená Agadir - fotografie

Letovisko má své vlastní mezinárodní letiště, takže turisté, směřující do Agadiru prožít svou dovolenou u moře, nemusí ještě složitě cestovat z letiště do svého hotelu. Symbolem města je zdejší mohutný hrad Kasbah, která byla postaven v 16. století. Ničivé zemětřesení z roku 1960 jej sice značně poškodilo, ale byl již opravena a zrekonstruován do původní podoby.

Kam jinam v Tunisku nebo v Maroku na dovolenou?

Agadir není jedinou oblastí, kde se dá v Tunisku nebo v Maroku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Tuniska nebo do Maroka i na následující místa: Hammamet, Monastir, oáza Zarzis, ostrov Djerba.

Další sekce katalogu Agadir

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Agadiru, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Agadir.