-

Dovolená ostrov Djerba s německou CK

Midoun

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Midoun a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na ostrově Djerba v Tunisku nebo v Maroku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Ostrov Djerba

Ilustrační foto
Dovolená v resortu ostrov Djerba s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na ostrov Djerba v Tunisku nebo v Maroku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Sidi Mahres

Ilustrační foto
Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Sidi Mahres na ostrově Djerba v Tunisku nebo v Maroku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Dovolená ostrov Djerba - informace

Ostrov Djerba, který se nachází u východního pobřeží Tuniska, asi 100 kilometrů od hranic s Libyí, je největším ostrovem severní Afriky. Leží jen asi 3 kilometry od tuniské pevniny a je s ní spojena buď pravidelnou trajektovou dopravou nebo nově postavenou silnicí. To ale nemusí turisty, jejichž dovolená je naplánována do některého z letovisek na Djerbě, nijak trápit, neboť na ostrově je v provozu mezinárodní letiště. Návštěvníci Djerby ze zahraničí tak přistávají přímo na ostrově a transfer k jejich hotelu pak trvá jen několik málo minut.

Dovolená na Djerbě je oblíbená hlavně u turistů z Evropy, neboť se nachází relativně blízko ke starému kontinentu a má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Zdejší pláže jsou tvořeny jemným zlatavým pískem a návštěvníci Djerby se na nich mohou koupat v průzračně čistých vodách Středozemního moře.

Nejvíce pláží je situováno podél severního a severovýchodního pobřeží, v oblastech u letovisek Midun, ležícího více na severu, a Agir, které je naopak situováno jižně. Zde se také nachází nejvíce hotelů. Vzhledem ke skutečnosti, že djerbské pláže mají jen pozvolný vstup do vody, jsou vhodné pro rodinnou dovolenou, neboť rodiče nemusím mít strach nechat skotačit své ratolesti v prohřátých vodách Středozemního moře samotné.

Počasí na Djerbě je během letní sezóny permanentně slunečné a srážky se zde prakticky nevyskytují. Po většinu léta je nebe nad Djerbou bez mráčku a maximálně zde fouká osvěžující větřík. Ostrov se může pyšnit více než třemi stovkami slunečních dnů v roce a jistotou příjemného počasí se může řadit těm nejvyhlášenějším destinacím v celém Středomoří.

Dovolená na Djerbě je také atraktivní kvůli jejím pořizovacím nákladům. I když jsou zdejší pláže srovnatelné s dalšími vyhledávanými letními destinacemi na březích Středozemního moře, cena za pobyt na ostrově Djerba v dobře vybaveném a kvalitním hotelu bývá ve srovnání například se s egyptskými nebo řeckými letovisky většinou cenově příznivější.

Hlavním městem ostrova je Homt Souk, který leží na jeho severním pobřeží, asi 8 kilometrů východně od mezinárodního letiště. Trvale zde žije téměř 80 tisíc obyvatel a je velmi často vyhledáváno kvůli svým tradičním trhům. Pro turisty, pro něž by dovolená v arabsky mluvící zemi nebyla úplná, pokud by vynechali návštěvu některého z proslulých tržišť a nesmlouvali o ceně za suvenýry či jiné zboží, je návštěva hlavního města prachaticky nutností. K dalším zajímavostem patří velká pevnost, která zde byla postavena už v 15. století.

V nejvýchodnější části ostrova, na velkém písečném poloostrově, se nachází Djerba Explore Park. Návštěva tohoto zařízení se bude líbit hlavně dětem, neboť jde o kombinaci krokodýlí farmy a zajímavého muzea s expozicí o historii ostrova.

Kam jinam v Tunisku nebo v Maroku na dovolenou?

Ostrov Djerba není jedinou oblastí, kde se dá v Tunisku nebo v Maroku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Tuniska nebo do Maroka i na následující místa: Agadir, Hammamet, Monastir, oáza Zarzis.