-

Dovolená Egejská riviéra s německou CK

Bodrum

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Bodrum a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Egejské riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Cesme

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Cesme s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Egejskou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Dalyan

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Dalyan na Egejské riviéře v Turecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Fethiye

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Fethiye na Egejské riviéře patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Turecku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Gümbet

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Gümbet s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Egejské riviéře a turisté možnost letu na dovolenou do Turecka z blízkého letiště stále častěji využívají.

Icmeler

Letní dovolená u šplouchajícího moře v Turecku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Icmeler na Egejské riviéře s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Kusadasi

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Kusadasi a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Egejské riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Marmaris

Dovolená v resortu Marmaris s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Egejskou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Ölüdeniz

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Ölüdeniz na Egejské riviéře v Turecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Ortakent

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Ortakent na Egejské riviéře patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Turecku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Özdere

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Özdere s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Egejské riviéře a turisté možnost letu na dovolenou do Turecka z blízkého letiště stále častěji využívají.

Torba

Letní dovolená u šplouchajícího moře v Turecku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Torba na Egejské riviéře s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Turgutreis

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Turgutreis a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Egejské riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Yalikavak

Dovolená v resortu Yalikavak s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Egejskou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Dovolená Egejská riviéra - informace

Známý přístav Bodrum v jižní části Egejské riviéry je jedním z nejexkluzivnější a také nejhezčích letovisek na tureckém pobřeží Egejského moře. Nachází se asi 15 kilometrů od řeckého ostrova Kos a k odpočinku a rekreaci slouží již několik desítek let. Dovolená tady byla nejdříve populární mezi samotnými Turky, ovšem ve druhé polovině dvacátého století sem začali přijíždět také další turisté hlavně ze západní Evropy.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie Bodrum je luxusním letoviskem a to je znát i na jeho plážích a v ulicích města. Ceny za ubytování jsou tady o něco vyšší než v jiných částech Turecka, ovšem město je velmi pečlivě udržované a současně si uchovává svůj starobylý ráz. Výstavba nových budov v Bodrumu podléhá přísné regulaci a tak se zde nenachází žádná vysoká monstra. Všechny domy vkusně ladí s prostředím a k odpočinku slouží dlouhé pobřežní promenády, jež jsou lemovány vzrostlými palmami.

Dovolená v Bodrumu patří mezi oblíbené způsoby trávení času volna a odpočinku v Turecku i mezi českými turisty. Hotelové komplexy se nacházejí většinou nedaleko od moře a hoteloví hosté to tak mají na pláž jen pár kroků. Přímo v Bodrumu leží poměrně malá pláž v zálivu nedaleko přístavu. Její a povrch tvoří písek a oblázky a ke koupání slouží hlavně místním obyvatelům. Turisté se obvykle vypravují na pláže on něco vzdálenější z centra města a ve vzdálenosti do dvaceti kilometrů od Bodrumu se nachází takových pláží nalézá více než 15.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Bodrum je vyhlášeným centrem zábavy a po setmění tady otevírají své brány noční kluby, bary a také spousta diskoték, ve kterých si mohou jejich hosté užívat nočního života a zábavy až do pozdních ranních hodin. Zdejším nejvyhlášenějším podnikem je diskotéka pod širým nebem s názvem Halikarnas Disco.

V dobách starověku se město, stojící na místě dnešního Bodrumu, nazývalo Halikarnassos a kdysi tady stávala hrobka krále Mausola, slavné Mausoleum. To patřilo mezi 7 starověkých divů světa a stavba zde stála až do 16. století. Do dnešní doby se dochovala jen část základů, ovšem ve zdejším muzeu mohou turisté, jejichž dovolená je zavedla do blízkosti vykopávek, shlédnout expozici věnovanou starobylé stavbě včetně věrného modelu.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Asi 2 kilometry východně od města Bodrum se nachází prázdninové středisko Gumbet. Dovolená v Gumbetu je známá pro svou krásnou zátoku s písčitou pláží, pěší promenádou kolem ní, u které se nachází restaurace, bary a další obchody, a v neposlední řadě též možností vyzkoušet si celou řadu vodních a plážových sportů. Zábava v Gumbetu nekončí ani po setmění a během noci je otevřena spousta zábavných podniků a diskoték. Dovolená v letovisku Gumbet není úplně vhodná pro turisty, kteří vyhledávají klid, neboť jde o živé letovisko se značnou rušností nejen přes den, ale i během noci.

Dalších 5 kilometrů na západ od Gumbetu se nachází malá vesnička Ortakent. Právě u ní se mohou turisté koupat na pravděpodobně nejhezčí pláži bodrumského poloostrova Camel Beach. Pláž je asi kilometr dlouhá s pozvolným vstupem do moře, takže dovolená v Ortakentu se bude líbit rodinám se malými dětmi. V její blízkosti leží promenáda se několika bary, restauracemi a obchody.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Na západě poloostrova Bodrum se pak nachází malé městečko Turgutreis, které bylo postaveno okolo hlavní mešity. Pobřeží lemuje několik hotelů a u centra města se nachází hojně využívaný přístav pro jachty a motorové čluny. Známý je také zdejší sobotní trh, jež patří k největším z celého Bodrum. Hotely v oblasti jsou vesměs nově postavené a moderní budovy, které jsou schopny splnit i ta nejnáročnější přání svých klientů. Většina z nich má svou vlastní pláž a je situována v malých zátokách.

Prázdninová oblast Ayvalik leží na břehu Egejského moře nedaleko řeckého ostrova Lesbos. Od největšího města Egejské riviéry Izmiru je vzdálená asi 150 kilometrů severním směrem a důvodem, proč je dovolená v poměrně neznámém tureckém letovisku tak oblíbená, jsou dvě zdejší písčité pláže.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Hned naproti Ayvaliku, ve vzdálenosti necelého kilometru, se nachází malé souostroví se největším ostrovem Adasi. Na něj je možné se z letoviska Ayvalik dostat buď trajektem, nebo oklikou po silnici, která ostrov spojuje se pobřežím. Většina pláží v letovisku Ayvalik se nachází v jeho severní části a u centra města leží malý přístav. Jižně od městečka je situováno zatím ne tak známé letovisko Sarimsakli, kde v poslední době vyrůstá celá řada nových moderních hotelů a je charakteristické svou dlouhou písečnou pláží, orientovanou přesně na jih. Délka zdejší pláže dosahuje asi šesti kilometrů a určitě má velký potenciál. Dovolená u moře v Turecku v tomto letovisku bude jednou velmi žádaná.

Oblíbená oblast pro letní dovolenou Cesme leží asi 90 kilometrů západně od přístavního města Izmir a je to odsud jen asi 10 kilometrů na řecký ostrov Chios. Dovolená v tomto prázdninovém středisku se mezi turisty a znalci Turecka proslavila hlavně kvůli krásné přírodě a spoustě jedinečných písečných pláží. Cesme samotné je příjemné menší městečko s historickým jádrem a mohutným hradem. Jeho přístav a křivolaké uličky v historickém centru doslova vybízejí romantické duše k večerním procházkám. Zdejší hrad byl vybudován již ve 14. století janovany a dnes v něm sídlí námořní muzeum. V uličkách starého města pak čekají na své návštěvníky mnohé restaurace, taverny, kavárny, bary a diskotéky, ve kterých si návštěvníci letoviska mohou užívat zábavu až do ranních hodin.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Město je lemováno kilometry krásných písečných pláží s mírným vstupem do vod Egejského moře. Dovolená v okolí tohoto letoviska je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, které se nemusejí jejich rodiče bát nechat skotačit v moři samotné. Celkový počet pláží v Cesme se blíží dvaceti a tak mají turisté na výběr ze spousty míst, kde se budou koupat v křišťálově čistých vodách Egejského moře.

Pro rodiny s dětmi je asi nejvhodnější pláž Cark Plaj v malém zálivu jižně od města. Surfaři zase naopak často vyrážejí na pláž Alacati nebo Buyuk Plaj v nedaleké obci Ilce, ležící východně od Cesme. Nejen, že na této pláži vane příznivý vítr, ale vyvěrají zde je minerální prameny a voda je tady díky nim teplejší než v okolí. Všechny pláže nabízí možnost věnovat se celé řadě vodních sportů, jako je již zmíněné surfování, windsurfing nebo kiting. Vody v okolí letoviska jsou vhodné i pro přístrojové potápění.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Izmir je nejdůležitějším přístavem a současně nejdůležitějším obchodním centrem na Egejské riviéře. Se svými téměř třemi miliony obyvatel je po Istanbulu a hlavním městě Ankaře třetím největším městem v celém Turecku. Je situován v západní části Izmirského zálivu a díky blízkosti Řecka byl po staletí ovlivňován evropskou kulturou. Bohatá historie města sahá až do třetího tisíciletí před naším letopočtem.

Ale i když je Izmir velmi staré město, bohužel se v něm nedochovalo moc historických památek, neboť většina z nich byla průběhu staletí srovnána se zemí při zemětřeseních. Jednoznačnou dominantou Izmiru je hodinová věž z počátku dvacátého století a zájemci o historii tou mohou navštívit ruiny hlavního tržiště starověkého města Smyrna. Bohužel se z něho do současnosti dochovalo jen několik málo sloupů, oblouků a část baziliky.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Turecké letovisko Kusadasi leží na Egejské riviéře ve vzdálenosti něco málo přes dvacet kilometrů východně od řeckého ostrova Samos. Město je vcelku rušné a turisté se zde mohou bavit nejen přes den, ale i v noci. Toto prázninové středisko je totiž známé svým nočním životem, kdy se jeho ulice po setmění rozzáří spoustou neonů a na své návštěvníky tady čeká celá řada barů, diskoték a dalších nočních zábavních podniků.

Dovolená v letovisku Kusadasi však není mezi turisty oblíbená pouze kvůli pestrým možnostem zábavy, ale také pro zdejší pláže. Ty se nacházejí jižně od města a v délce přesahující 10 kilometrů se táhnou až ke skalnatému a borovicovým lesem porostlému poloostrovu, jež vybíhá do vod Egejského moře směrem k ostrovu Samos. Zdejší pláže patří k tomu nejlepšímu, co může Turecko svým návštěvníkům nabídnout. A to nejen v regionu Egejské riviéry, ale dokonce v měřítku celého Turecka.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Vedle obvyklých možností opalování a odpočinku nabízejí pláže u Kusadasi také pestré možnosti sportovního vyžití. K nejznámějším ze zdejších pláží patří Tusan Beach, nacházející se asi 5 kilometrů severně od města, a Ladies Beach nedaleko městského přístavu. Na nich mohou turisté využít možnosti zapůjčení náčiní pro windsurfing, vodní lyžování a další sportovní aktivity. Nábřeží podél pláže patří k rušným a turisté zde mají možnost navštívit restaurace, bary, podniky se rychlým občerstvením a stejně tak celou řadu obchodů.

Dovolená v letovisku Kusadasi je velmi populární mezi milovníky historie a antiky, neboť jen asi 15 kilometrů severovýchodně od města leží ruiny starodávného Efesu. To bývalo město, které patřilo ve starověku Řecku a dodnes je zde možné prohlédnout zbytky domů či amfiteátr. Efes se proslavil také svým chrámem, nazvaným podle bohyně Artemis. Ten patří k sedmi divům světa starověku a do současnosti se z celé stavby zachoval pouze jediný sloup. Ten je k vidění v nedalekém Selcuku.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Asi 70 kilometrů jižně od Kusadasi leží Didyma. Malé turistické letovisko s několika písečnými plážemi se nachází na zeleném poloostrově, vybíhajícím do moře směrem k řeckému ostrohu Leros. Na zdejším pobřeží bylo vybudováno několik hotelů a dovolená je tu vhodná i pro rodiny s dětmi, neboť místní pláže mají jen mírný vstup do moře.

Protože není Didyma mezi turisty zatím tak známá, dovolená je zde velmi klidná a na plážích se ani v nejvyšší sezóně nesluní tolik turistů jako v oblíbenějších letoviscích nejen v Turecku. Voda v moři je, jak už bývá u Egejského moře obvyklé, velmi čistá a návštěvníci Didymy se zde mohu věnovat takovým sportům, jako je šnorchlovaní nebo potápění.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Vedle krásných písečných pláží se Didyma proslavila také svým Apollonovým chrámem, který byl budován více než 600 let. Ve skutečnosti nebyl nikdy dokončen a stavba měla mít více než 120 sloupů. Ty měřily na výšku přes 20 metrů a jejich průměr činil téměř dva metry.

Dalaman je město v jihozápadním Turecku si 50 kilometrů severovýchodně od řeckého ostrova Rhodos. I když město leží asi 10 kilometrů od pobřeží, je významným dopravním uzlem celé oblasti, neboť u něj bylo vybudováno mezinárodní letiště. To je hojně využívané turisty při cestě do jižní části Egejské riviéry a dovolená v blízkosti Dalamanu znamená pobyt ve známých letoviscích Marmarisu, Fethiyi a dalších.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Ubytování v Dalamanu využívají nejčastěji ti návštěvníků Turecka, pro které neznamená dovolená v této orientální zemi pouze pobyt na jednom místě, ale chtějí cestovat a poznávat nejrůznější kouty Turecka. Dalaman je ideálním výchozím místem pro poznávání jižního okraje Egejské riviéry a v okruhu dvaceti nebo třiceti kilometrů se nacházejí ty nejznámější pláže celé oblasti.

Fethiye je jedním z nejznámějších letovisek na jihozápadě Turecka a zájemci o cestu do tohoto tureckého regionu ji mohou v katalozích cestovních kanceláří vídat zařazenou jak k letoviskům Egejského moře, tak také k prázdninovým střediskům na pobřeží moře Středozemního. V každém případě se Fethiye nalézá stranou od těch nejrušnějších letovisek Egejské riviéry a dovolená se zde vyznačuje především klidem a pohodou.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Ve městě trvale žije asi 60 tisíc obyvatel a je kouzelně zasazeno do okolní nedotčené přírody, charakteristické svými piniovými háji a vrcholy pohoří Taurus v pozadí. Dovolená zde se bude líbit nejenom příznivcům plážového odpočinku a lenošení na lehátku v paprscích horkého středomořského slunce, ale také se tady budou dobře cítit milovníci nejrůznějších sportů. Díky příznivým podmínkám a konstantnímu směru větru zde k oblíbeným sportům patří plachtění, windsurfing a paragliding. Stejně tak je dovolená v Fethiyi vyhledávaná vyznavači pěší turistiky, kteří mají jen kousek od města možnost poznávat okolní kouzelnou hornatou krajinu.

Pláž přímo v letovisku Fethiye má písečný povrch s některými místy, kde se nalézají i oblázky. Je celkem dlouhá a táhne se od přístavu až k hotelům v oblasti Calis. Vstup do průzračně čistých vod moře je pozvolný a na pláži se tak bude líbit i rodinám s malými dětmi, pro které je koupání na městské pláži bezpečné.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Město Fethiye samotné se dělí na dvě části, samotnou Fethiyi a Calis. V historickém centru města čeká na své návštěvníky spousta kaváren a taveren, které jsou ideální pro zakončení příjemně prožitého dne dovolené nad sklenkou zdejšího raki. Stejně tak tu na své zákazníky čekají obchody s nejrůznějším zbožím. Fethiye je známá i svým malebným přístavem, ze kterého každý den vyplouvají lodě k blízkým ostrovů.

Calis je naproti tomu moderní čtvrtí severně od centra Fethiye, ve které za posledních několik desetiletí vyrostlo množství hotelových komplexů. Zdejší hlavní promenáda je centrem nočního života, zábavy a nákupů. Přímo u promenády se na pobřeží nachází písčitá pláž, kde se bude líbit turistům, pro něž znamená dovolená zábavu nejen přes den, ale také v noci, a kteří si mohou na jednom místě užívat jak, moře tak také zábavy v nočních podnicích.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

K nejznámějším letoviskům jižní části Egejské riviéry patří Öludeniz. Toto malé letovisko, známé též pod názvy Mrtvé moře podle neustále klidné hladiny nebo též Modrá laguna, je malou vesničkou ve vzdálenosti asi deseti kilometrů vzdušnou čarou jižně od Fethiye. Letovisko se nejvíce proslavilo zdejší lagunou s jedinečnou pláží. Její povrch je tvořen bílým pískem a celá oblast je současně přírodní rezervaci. Pláž u prázdninového střediska Öludeniz patří k nejfotografovanějším místům celého Turecka a v mnoha propagačních materiálech nejen z Egejské riviéry se nachází právě zdejší pláž nebo laguna. Mořská voda tady má tyrkysově modrou barvu a pláž se pravidelně umisťuje v top deseti nejkrásnějších pláží na celém světě.

Díky příznivým povětrnostním podmínkám je letovisko Öludeniz a jeho okolí považováno za jednu z nejlepších lokalit pro paragliding na světě. Dovolená nedaleko městečka Öludeniz je tak často vyhledávána i mezi příznivci tohoto adrenalinového sportu. Ti obvykle startují z nedaleké hory Mount Babadag, ze které je mimochodem také krásný výhled na okolní krajinu.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Marmaris je známe turecké letovisko na západním pobřeží Turecka, kterém leží v malebném zálivu asi 50 kilometrů severním směrem od severovýchodního cípu ostrova Rhodos. Vzhledem ke své poloze bývá někdy Marmaris řazen ještě k Egejské riviéře a někdy se o něm píše už jako o prázdninovém středisku na tureckém Středomořském pobřeží.

Město je situováno na břehu asi 5 kilometrů široké zátoky, jejíž břehy lemují dlouhé písečné pláže se nádherným panoramatem hustě porostlý zelených hor v pozadí. Dovolená na marmariských plážích se tak bude líbit zejména těm z turistů, kteří si chtějí spíše než pobyt v pulzujícím letovisku s pestrým nočním životem užít pohodu a klid v krásnou přírodou obklopeném letovisku.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Dovolená v Marmarisu ovšem neznamená, že se zde žádná zábava nekoná. Přímo ve městě jsou pláže poměrně rušné a během letní sezóny jsou zde často pořádány nejrůznější akce včetně kulturních festivalů. Turisté, kteří tráví svou dovolenou na pláži přímo u města, mají také možnost vyzkoušet nejrůznější plážové sporty v podobě beachvolejbalu a dalších.

Směrem na západ, dále od města, je pak pláž klidnější. V této části bývá dovolená doporučována turistům, jež si chtějí na ubytování užívat klidu a současně to nechtějí mít daleko do míst, kde si mohou něco nakoupit či posedět v některé ze zdejších restaurací či v nějakém baru.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Hlavní marmariská pláž se táhne západním směrem až k letovisku Icmeler, které leží asi 10 kilometrů jihozápadně. Podél pláže byla vybudována silnice a také tu bylo postaveno největší množství hotelů v oblasti. Jedinečnou kulisu za městem vytváří vrcholky pohoří Taurus a díky bujným, zeleným a nejčastěji borovicovým lesům se tomuto letovisku přezdívá jako Zelený Marmaris. Za návštěvu stojí i místní jachtařský přístav, neboť se do něj sjíždějí luxusní jachty ze širokého okolí.

Oblíbenou činností návštěvníků letoviska Marmaris jsou také výlety lodí. Ty jsou pořádány nejen na blízké ostrovy, ale dokonce i na řecký Rhodos. Dovolená v tureckém Marmarisu tak může být spojena s poznáváním nedalekého a známého řeckého ostrova.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Letovisko Icmeler je v porovnání s Marmarisem daleko menší a nachází se u ústí zátoky, ve které pak o něco dále leží samotný Marmaris. Podobně jako většina současných letovisek na pobřeží Egejského moře byl i Icmeler původně jen malou rybářskou vesnicí.

Stejně jako v nedalekém Marmarisu i dovolená v Iclemeru je mezi turisty vyhlášená svými jedinečnými písečnými, a v některých místech také oblázkovými, plážemi, které se mohou pyšnit několikerým oceněním Modrou vlajkou. Voda v moři je tady průzračně čistá a azurově modrá a dovolená se tady bude líbit také rodinám se dětmi, neboť zdejší pláže mají vstup do vody jen pozvolný.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

I přesto, že dovolená v Iclemeru získává rapidně na popularitě, jsou místní páže dostatečně prostorné a tak se ani v hlavní sezóně nemůže stát, že by byly přeplněné. Stejně jako v případě Marmarisu je i dovolená v Iclemeru dobrou volbou pro ty z turistů, kteří si chtějí užít příjemnou dovolenou uprostřed nedotčené přírody.

Koupání ve vodách příjemně prohřátého Egejského moře a opalování se na zdejších plážích však není jediným lákadlem letoviska Icmeler. Dovolená je tady vyhledávána aktivními jedinci, kteří rádi chodí po horách. Icmeler je totiž hned ze tří stran obklopen vrcholky hor a tito turisté zde mohou kombinovat pobyt u některé ze zdejších pláží s pěšími tůrami po okolí.

Dovolená Egejská riviéra - fotografie

Icmeler samotný sice není tak živý a pulzující jako Marmaris, ale vzhledem k blízkosti Marmarisu a pravidelné dopravě mezi těmito městy je možné se vydat z Icmeleru za zábavou právě do známějšího letoviska na severu.

Kam jinam v Turecku na dovolenou?

Egejská riviéra není jedinou oblastí, kde se dá v Turecku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Turecka i na následující místa: Mersin, Adana, Antakya, Turecká riviéra.