-

Dovolená Turecko s německou CK

Egejská riviéra

Prožijte na Egejské riviéře s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Turecku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Mersin, Adana, Antakya

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem do Mersinu, Adany nebo Antakye v Turecku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Turecká riviéra

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou na Tureckou riviéru v Turecku, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Dovolená Turecko - informace

Turecko patří z pohledu cestování k jedněm z nejnavštěvovanějších destinací Evropy. Je zemní unikátních starověkých památek a historických měst, ale stejně tak přírodních unikátů a jedinečných pobřeží hned tří moří. Břehy Černého moře na severu zatím nejsou turisticky tolik využívány, zato Egejské moře na západě a moře Středozemní u jižního pobřeží patří k nejlepším letoviskům v Evropě a proslavily Turecko daleko za jeho hranicemi.

Dovolená Turecko - fotografie

Dovolená u moře v Turecku tak může znamenat pobyt buď na riviéře Egejské, nazvané podle Egejského moře, jehož vody tuto tureckou část pobřeží omývají, nebo pobyt na riviéře Turecké, kterou je označováno pobřeží Středozemního moře na jihu Turecka. Ať se již jedná o Tureckou nebo Egejskou riviéru, obě mají dokonalé předpoklady pro to, aby dovolená strávená v jejich letoviscích naplnila všechna očekávání přijíždějících turistů. Ti se tady mohou těšit na dostatek slunečního svitu, prohřáté vody čistého moře, udržované písečné a oblázkové pláže a v neposlední řadě také kvalitní turistickou infrastrukturu. Ta sahá od hotelů a dalších ubytovacích kapacit přes stravování až po doplňkové turistické služby, jako jsou půjčovny vybavení pro nejrůznější plážové vodní sporty či školy potápění.

Na západě Turecka, u Egejského moře, leží takzvaná Egejská riviéra. Mezi její nejnavštěvovanější letoviska patří Bodrum, Izmir, Side, Kusadasi a známé letovisko Öludeniz. Bodrum je zdejším největším městem a je vedle svých krásných pláží a průzračně čistým mořem známý také svou bohatou historií. Nachází se asi 15 kilometrů vzdušnou čarou severovýchodně od řeckého ostrova Kos a dříve byl známý pod názvem Halikarnas. Právě v tomto městě kdysi stával jeden ze sedmi divů světa starověku, slavná hrobka krále Mausola II. Dovolená v tureckém Bodrumu je často vyhledávána příznivci windsurfingu a kitingu, neboť na zdejším pobřeží panují pro tyto sporty ideální podmínky.

Dovolená Turecko - fotografie

Fethiye je klidnějším letoviskem asi 150 kilometrů východním směrem od Bodrumu. Z dávné rybářské vesničky se během minulého století stalo příjemné dovolenkové městečko, které je od východu lemováno pohořím Taurus. Nedaleko Fethiye leží Öludeniz, v současnosti jedno z nejpopulárnějších tureckých letovisek. To se proslavilo svou lagunou, která patří k nejfotografovanější plážím světa a proslavila Turecko po celém světě. Břehy laguny pokrývá sněhobílá pláž a turisté, kteří zdejší zátoku již někdy navštívili, ji často přirovnávají k známým plážím v Karibiku.

Asi 100 kilometrů východně od řeckého ostrova Chios leží největší město turecké Egejské riviéry Izmir. Jde o velkou aglomeraci s téměř třemi miliony trvale žijících obyvatel. Vzhledem ke skutečnosti, že se Izmir nachází na samém západě Turecka, je zde patrný evropský vliv. Dovolená v Izmiru je vhodná pro ty z turistů, kteří preferují užívat si v čase volna a odpočinku v první řadě klidu a pohody.

Dovolená Turecko - fotografie

Zhruba na půli cesty mezi Bodrumem a Izmirem se nachází turecké Las Vegas, jak se také někdy přezdívá letovisku Kusadasi. To patří k největším prázdninovým střediskům celé Egejské riviéry a na turisty tady čeká celá řada kasin, barů a nočních klubů. Návštěvník Kusadasi si tady skutečně může připadat jako v nevadském Las Vegas a ne jako by navštívil Turecko, neboť tu nechybí ani obligátní neonová světla a všudypřítomná hudba. Kusadasi však nejsou pouze hazardní hry a zábava, ale také nádherná okolní příroda a udržované pláže.

Největším letoviskem na Turecké riviéře je město Antalya, které se nachází v antalském zálivu. Jedná se poměrně velkou aglomeraci, kde žije trvale více než milion obyvatel. Současná Antalya láká turisty na dlouhé písčité pláže s ideální možností relaxace a čistou vodu v moři. Zájemci o historii tady mají možnost na vlastní oči spatřit celou řadu památek ze starověku a středověku a turisté, kteří se na své dovolené rádi baví, tady mohou v nočních klubech a diskotékách užívat nočního života až do ranních hodin. Turecko zkrátka nabízí každému něco a dovolená tady nikdy nebude nudná.

Dovolená Turecko - fotografie

Neméně známým letoviskem Turecké riviéry je také Alanya. Nejde o nijak velké město, trvale zde žije jen asi sto tisíc obyvatel, ale na její návštěvníky tady čekají hned dvě hlavní pláže. Ty jsou od sebe odděleny malým poloostrovem, na kterém byla již ve středověku vybudována mohutná pevnost. Východně od města se nachází Keykubátova pláž a západním směrem od města se pak turisté mohou koupat na Kleopatřině pláži. Ta je mnohými znalci považována za jednu z deseti nejhezčích pláží světa, na kterou může být plným právem Turecko pyšné.

Nejzápadnějším turistickým centrem Turecké riviéry je Kemer. Ten je z východní strany ohraničen vodami Středozemního moře a západně od města se zvedá pohoří Taurus. Dovolená v Kemeru bude vyhovovat turistům, kteří si chtějí užít hlavně klid. Zdejší pláže jsou lemovány spoustou zeleně a v městečku samotném je turistům k dispozici celá řada restaurací a kaváren a obchodů s nejrůznějším zbožím.

Dovolená Turecko - fotografie

Asi uprostřed Turecké riviéry leží oblíbené letovisko Side. Dějiny tohoto města sahají až do období antiky a z této doby se do dnešních dnů zachovaly ruiny Apollonová a Afroditina chrámu a také je zde možné spatřit zbytky starých antických lázní. Kromě toho se v okolí města nachází hned několik archeologických nalezišť a asi nejznámějším symbolem Side je zachovalý amfiteátr. Kromě bohaté historie však nabízí Side svým hostům jedinečné pláže a příjemně prohřáté Středozemní moře.