-

Dovolená Mersin, Adana, Antakya s německou CK

Adana

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Adana a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Mersinu, Adaně nebo Antakyi v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Mersin

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Mersin s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Mersinu, Adany nebo Antakye v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Dovolená Mersin, Adana, Antakya - informace

Region Mersin - Adana - Antakya se nachází na jihovýchodním pobřeží Turecka a patří k nejteplejším tureckým regionům. Turisty zde okouzluje především orientální atmosféra, kulturní a historické zážitky, ale také slunce a moře. Můžete zde plavat, koupat se v moři, potápět nebo podniknout pěší túru, jihovýchodní region Turecka nabízí svým návštěvníkům široké spektrum aktivit. Krásné pobřeží, zátoky a především jemný, bílý písek na plážích jsou opravdu působivé. Města Mersin, Adana a Antakya, ale také menší městečka v jejich okolí nabízí velké množství atrakcí a zábavných programů. Oblíbenými zajímavostmi ve městě Antakya jsou archeologické muzeum a jeskyně Sv. Petra, která byla vyhlášena Vatikánem jako nejstarší kostel v celém křesťanském světě. V Mersinu najdete zbytky pohřebiště a mešitu Eski, ve městě Adana zase historický kamenný most Tasköprü a mešitu Ulu. Jihovýchodní pobřeží Turecka je velmi úrodná země, kde si přijdou na své také kulinářští znalci. Jihovýchodní pobřeží Turecka nezná teploty pod bodem mrazu. I v zimě denní teploty zřídka klesnou pod 15 stupňů. Turisté sem cestují po celý rok, mezi nejoblíbenější období ale patří jaro, léto a podzim. V letních měsících, od června do září, mají turisté oblasti Mersin - Adana - Antakya slunce zaručené. Teplota vody je v letních měsících až přes 28 stupňů.

Kam jinam v Turecku na dovolenou?

Mersin, Adana, Antakya není jedinou oblastí, kde se dá v Turecku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Turecka i na následující místa: Egejská riviéra, Turecká riviéra.