Afrika last minute - informace

Afrika se dělí na 5 regionů - Severní Afriku, která hraničí se Středozemním mořem, Saharu, Západní Afriku (tropické pobřeží země), Střední Afriku (tzv. srdce Afriky), Východní Afriku (země na pobřeží Rudého moře a Indického oceánu) a Jižní Afriku. Afrika je kontinent plný tajemství a mýtů, nádherné přírodní podívané, nekonečných dálek a samozřejmě nejrůznějších kultur. Můžeme říci, že leží přímo pod Evropou, od které je na některých místech oddělena pouze úzkou vodní cestou a skládá se z 53 států. Mezi nejnavštěvovanější patří Egypt s jeho stále záhadnými pyramidami nebo můžete strávit odpočinkovou dovolenou na plážích Tuniska, Alžírska a Maroka. Jste-li dobrodruzi vydejte se na cestu po nekonečné poušti, kde panuje subtropické podnebí.

Last minute dovolená Afrika - fotografie

Mnozí turisté Afriku navštěvují také pro její jedinečnou flóru a faunu v národních parcích, mezi nejznámější patří např. Central Kalahari Game Reserve v Botswaně, Etosha National Park v Namibii, Kruger National Park nebo Serengeti na jih od Sahary. Pokud vás láká divoká příroda vydejte se do Keni kde můžete pozorovat tzv. Velkou pětku – Big Five (slony, lvy, levharty, nosorožce a buvoly). Nejvyšším vrcholem Afriky, je Kilimandžáro, které se nachází v Tanzánii. Barevné deštné lesy zase najdete na ostrově Madagaskar, což je oblast s volně žijícími živočichy na východě Afriky. Ještě o něco dále na východě Afriky, obklopené nejkrásnějším mořem, jaké si jen člověk dovede představit, leží Seychely a Mauricius kde můžete lenošit na písečných plážích s jemným pískem, omývaným mořskými vlnami.

V jižní Africe se nachází Namibie oblast s bizarními kaňony a malebnými lesy. Známé Victoriiny vodopády můžete obdivovat v Zambii. Teploty v Africe jsou na celém kontinentu velmi vysoké. V „chladnějších“ regionech (především na severu), padají jen zřídka pod 20 ° C, v nejteplejších oblastech nejsou denní teploty nad 40 ° C nijak neobvyklé. V sušších regionech jsou teplotní rozdíly mnohem větší (noční teploty na Sahaře v zimě mohou klesnout až pod bod mrazu), v tropických oblastech se musí cestovatelé připravit na velmi vysokou vlhkost.

Další sekce katalogu Afrika

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Africe je publikována v sekci dovolená Afrika.