-

Last minute Karibik s německou CK

Jamajka

Pokud plánujete last minute dovolenou na Jamajce v Karibiku s německou cestovní kanceláří, za zajímavé ceny si tu budete si moci užívat dostatku slunečního svitu, prohřátého moře, koupání, opalování, procházek podél pláže a dalších příjemných činností během každého dnu vaší dovolené

Karibik last minute - informace

Karibik je region v západní, tropické části Atlantského oceánu severně od rovníku. Skládá se z Karibského moře a v něm ležících ostrovů a souostroví. Karibik byl pojmenován podle národa Karibů, který objevili španělští dobyvatelé v Malých Antilách. Karibské a západoindické ostrovy byly dlouhou dobu preferovanou turistickou destinací pro novomanžele na svatební cestě a důchodce. Mezitím se otevřely také pro ekoturistiku a nezávislé cestovatele, tzv. „baťůžkáře“. Příjemné počasí po celý rok (s výjimkou období hurikánů v pozdním létě a začátkem podzimu) a stovky neobjevených ostrovů nabízí pro každého něco.

Last minute dovolená Karibik - fotografie

Karibské ostrovy se dělí na 2 skupiny – Velké a Malé Antily. Velké Antily zahrnují Kubu, Hispaniolu (ta se dělí na Dominikánskou republiku a Haiti), Protoriko a Jamajku. Malé Antily jsou menší souostroví vulkanického původu, ale patří do něj větší počet ostrovů jako například Aruba, Antigua, Barbados, Grenada, Martinik nebo Trinidad a Tobago. Kromě těchto dvou souostroví patří do Karibiku také Bahamy a ostrovy Turks a Caicos, které leží v Atlantiku. S Karibským mořem hraničí také pevnina mezi Mexikem a Venezuelou.

Největšími a nejvýzmanějšími státy v Karibiku jsou Havana na Kubě, Santo Domingo v Dominikánské republice, Caracas a Maracaibo ve Venezuele. Všechny karibské destinace jsou ideální pro strávení dovolené na pláži u moře. Nabízí se zde také velké množství vodních sportů. Windsurfing a kiting má perfektní podmínky především v Cabarete, Isla Margaritě a Arubě, na extrémní sporty jako říční rafting, canyoning nebo horská kola jsou ideální hory v Dominikánské republice u Jarabacoa nebo sopečné ostrovy Guadeloupe a Martinik. Pokud patříte mezi milovníky potápění vyberte si Belize kde je druhý největší bariérový útes na světě a Bonaire před Venezuelou. Grenada je zase vyhlášená skvělými místy pro ponory k vrakům lodí a potápět se se žraloky můžete na Bahamách.

Last minute dovolená Karibik - fotografie

Kulturu a historii mohou turisté nejvíce objevovat a poznávat na ostrově Kuba. Klima je pro všechny ostrovy, s výjimkou severních Bahamských ostrovů, na pobřeží tropické, teploty jsou průběhu celého roku přibližně kolem 26 ° C. Na horách větších ostrovů, a to zejména v Dominikánské republice, je mnohem chladněji.

Další sekce katalogu Karibik

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Karibiku je publikována v sekci dovolená Karibik.