-

Last minute Menorca s německou CK

Menorca last minute - informace

Menorca je nazývána také jako „ostrov kamení a větru“ a to zcela právem, skály, nespočet kamenných zdí a olivovníky pokřivené stálým severním větrem dominují tomuto ostrovu. Ostrov Menorca nabízí původní přírodu, nádherné pláže a klid. Historickou zajímavostí ostrova jsou němí svědci rané kolonizace Menorcy - megalitické stoly taulas, pohřebiště navetas nebo tzv. strážní věže talaiots, které jsou jedinečné ve světě. Již přes 300 let si navzájem konkurují dvě největší města na Menorce - Ciutadella a Mahón, který je zároveň hlavním městem.

Last minute Menorca - fotografie

Obě města najdete na opačných koncích ostrova, což je ideální pro turisty a nabízí velmi odlišné, ale stejně fascinující výletní místa. Kdo navštíví staré hlavní město Ciutadella na západě ostrova, může se vydat na příjemné procházky kolem nádherně zdobených paláců nebo si posedět v útulné venkovní kavárně s úžasným výhledem na mohutnou katedrálu. Hlavní města Mahon na východě pro změnu charakterizuje pulzující život. Kolem působivého přírodního přístav je mnoho obchodů a restaurací, a to zejména na přístavní promenádě Baixamar. Některé ulice připomínají svými vikýři a dveřmi anglická městečka, což je ještě pozůstatek britské okupace, který ovlivnil životní styl místních obyvatel.

Co se týče sportovního vyžití, stojí na prvním místě na Menorce vodní sporty, jsou zde perfektní podmínky pro surfaře, plachtaře i potápěče. Po celém ostrově je mnoho půjčoven a škol, které nabízejí své služby při těchto vodních sportech. Také vodní lyžování patří ke standardní nabídce na písčitých plážích. Nejlepší surfařské oblasti jsou zátoka Fornells na severním pobřeží a pobřeží Cala'n Bosch na jihozápadě. Fascinující podvodní svět můžete objevovat na jižním a severním pobřeží. Ti, kdo nemají příliš v oblibě vodní sporty, mohou vyzkoušet třeba jízdu na koni nebo podniknout dlouhou procházku rozmanitou krajinou ostrova nebo podél pobřeží. Oblíbenou zábavou je také jízda na kole. Golfisté se mohou těšit na hřiště v Son Parc u Es Mercadal Son Parc na severu Menorcy. Dovolená na Menorce je nejlepší v období od jara do podzimu. V létě zde může být příliš horko.

Kam jinam na Mallorce, Menorce nebo Ibize na last minute dovolenou?

Menorca není jediným místem, kde se dá na Mallorce, Menorce nebo Ibize s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Mallorcu, Menorcu nebo Ibizu a ušetřit na dovolené i na následující místa: Mallorca.

Další sekce katalogu Menorca

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Menorcu je publikována v sekci dovolená Menorca.