-

Last minute Mallorca, Menorca, Ibiza s německou CK

Mallorca

Pokud plánujete last minute dovolenou na Mallorce na Mallorce, Menorce nebo Ibize s německou cestovní kanceláří, za zajímavé ceny si tu budete si moci užívat dostatku slunečního svitu, prohřátého moře, koupání, opalování, procházek podél pláže a dalších příjemných činností během každého dnu vaší dovolené

Mallorca, Menorca, Ibiza last minute - informace

Baleárské ostrovy najdeme ve Středozemním moři a jedná se o následující ostrovy (seřazeny dle rozlohy): Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Hlavním městem ostrovů je Palma de Mallorca. Mallorca, Menorca a Ibiza jsou největšími ostrovy této skupiny. Leží 193 km jižně od Barcelony, kousek od východního pobřeží Španělska. Krajině dominují lesní oblasti, mandlovníky a úrodné roviny, na pobřeží jsou písečné odděleny drsnými útesy.

Last minute dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Největší ostrov Mallorca má rozmanitou krajinu s horami a údolími, skalnaté zátoky a písečné pláže. Hlavním rysem je hornatá Sierra del Norte, která vede podél severního pobřeží. Většina turistických letovisek na Mallorce se nachází v okolí Palmy a na východním pobřeží. Hornatý sever je nejméně rozvinutá oblast. Nejkrásnější pláže leží na východ od hlavního města Palma de Mallorca, například v Cala Major, Can Perantoni, Ciutat Jardí, Son Caios nebo Cala Estancia, která s průzračným mořem a jemným pískem zaručuje celoroční koupání.

Druhý největší baleárský ostrov Menorca leží asi 40 km severovýchodně od Mallorky a najdeme zde stopy bohaté historie a úzké spojení s Velkou Británií. Hlavní město Mahon a staré město Ciutadella na severu leží na špici hluboké zátoky, která tvoří přírodní přístav. Velký počet zátok a písečných pláží láká ke koupání v moři a opalování.

Last minute dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Ibiza, třetí největší ostrov, má drsné pobřeží s mnoha ovocnými sady a lesy a stala se velmi populární turistickou destinaci, zejména pro mladé lidi. Ibiza je rušným nočním životem legendární. V mnoha klubech na Ibize hrají světoznámí DJ. Na Ibize, ale také najdete i nádherné pláže a zátoky s průzračným mořem. Největším městem je San Francisco Javier. Stejnojmenné hlavní město se nachází nad rušným přístavem.

Úzký kanál (zhruba 4 km) odděluje od Ibizy klidný ostrov Formentera, nejmenší obydlený ostrov Baleár, která vám také nabízí rozsáhlé piniové lesy a písečné pláže. Sportovní vyžití na všech ostrovech je opravdu bohaté. Nejoblíbenější jsou samozřejmě vodní sporty. Chráněné zátoky nabízejí příležitosti pro plachtění, samozřejmostí je vodní lyžování, windsurfing, parasailing, rybaření nebo potápění v moři. Všechny Baleárské ostrovy nabízí také perfektní podmínky pro milovníky golfu, všude jsou golfová hřiště, hřiště na minigolf a také bowlingové dráhy. Oblíbeným sportem je i tenis. Na Baleárských ostrovech panuje mírné středomořské klima. Stálý vítr brání vysokým nárůstům teplot v letních měsících, zimy jsou mírné a suché Téměř po celý rok se můžete koupat a plavat v moři, v mnoha hotelích najdete také vyhřívané bazény.

Další sekce katalogu Mallorca, Menorca, Ibiza

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Mallorce, Menorce nebo Ibize je publikována v sekci dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza.