-

Last minute Mallorca, Menorca, Ibiza s německou CK

Ibiza

Pokud plánujete last minute dovolenou na Ibize na Mallorce, Menorce nebo Ibize s německou cestovní kanceláří, za zajímavé ceny si tu budete si moci užívat dostatku slunečního svitu, prohřátého moře, koupání, opalování, procházek podél pláže a dalších příjemných činností během každého dnu vaší dovolené

Mallorca

Pokud je pro vás dovolená u moře synonymem relaxace a hlavní prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit značnou část při její koupi, zvažte možnost letecky cestovat s německou cestovní kanceláří na Mallorcu na Mallorce, Menorce nebo Ibize na last minute zájezd.

Menorca

Pokud vám nevadí trochu rizika a jste ochotni s nákupem dovolené u moře od německé cestovky počkat skutečně na poslední chvíli, mohla by pro vás být zajímavou alternativou minute dovolená na Menorce na Mallorce, Menorce nebo Ibize, neboť slevy jen několik dní před odletem z blízkého letiště v zahraničí bývají velmi atraktivní.

Mallorca, Menorca, Ibiza last minute - informace

Baleárské ostrovy najdeme ve Středozemním moři a jedná se o následující ostrovy (seřazeny dle rozlohy): Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Hlavním městem ostrovů je Palma de Mallorca. Mallorca, Menorca a Ibiza jsou největšími ostrovy této skupiny. Leží 193 km jižně od Barcelony, kousek od východního pobřeží Španělska. Krajině dominují lesní oblasti, mandlovníky a úrodné roviny, na pobřeží jsou písečné odděleny drsnými útesy.

Last minute dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Největší ostrov Mallorca má rozmanitou krajinu s horami a údolími, skalnaté zátoky a písečné pláže. Hlavním rysem je hornatá Sierra del Norte, která vede podél severního pobřeží. Většina turistických letovisek na Mallorce se nachází v okolí Palmy a na východním pobřeží. Hornatý sever je nejméně rozvinutá oblast. Nejkrásnější pláže leží na východ od hlavního města Palma de Mallorca, například v Cala Major, Can Perantoni, Ciutat Jardí, Son Caios nebo Cala Estancia, která s průzračným mořem a jemným pískem zaručuje celoroční koupání.

Druhý největší baleárský ostrov Menorca leží asi 40 km severovýchodně od Mallorky a najdeme zde stopy bohaté historie a úzké spojení s Velkou Británií. Hlavní město Mahon a staré město Ciutadella na severu leží na špici hluboké zátoky, která tvoří přírodní přístav. Velký počet zátok a písečných pláží láká ke koupání v moři a opalování.

Last minute dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Ibiza, třetí největší ostrov, má drsné pobřeží s mnoha ovocnými sady a lesy a stala se velmi populární turistickou destinaci, zejména pro mladé lidi. Ibiza je rušným nočním životem legendární. V mnoha klubech na Ibize hrají světoznámí DJ. Na Ibize, ale také najdete i nádherné pláže a zátoky s průzračným mořem. Největším městem je San Francisco Javier. Stejnojmenné hlavní město se nachází nad rušným přístavem.

Úzký kanál (zhruba 4 km) odděluje od Ibizy klidný ostrov Formentera, nejmenší obydlený ostrov Baleár, která vám také nabízí rozsáhlé piniové lesy a písečné pláže. Sportovní vyžití na všech ostrovech je opravdu bohaté. Nejoblíbenější jsou samozřejmě vodní sporty. Chráněné zátoky nabízejí příležitosti pro plachtění, samozřejmostí je vodní lyžování, windsurfing, parasailing, rybaření nebo potápění v moři. Všechny Baleárské ostrovy nabízí také perfektní podmínky pro milovníky golfu, všude jsou golfová hřiště, hřiště na minigolf a také bowlingové dráhy. Oblíbeným sportem je i tenis. Na Baleárských ostrovech panuje mírné středomořské klima. Stálý vítr brání vysokým nárůstům teplot v letních měsících, zimy jsou mírné a suché Téměř po celý rok se můžete koupat a plavat v moři, v mnoha hotelích najdete také vyhřívané bazény.

Další sekce katalogu Mallorca, Menorca, Ibiza

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Mallorce, Menorce nebo Ibize je publikována v sekci dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza.