-

Last minute Madeira s německou CK

Canico De Baixo

Prožijte s německou cestovkou u moře v resortu Canico De Baixo jedinečnou last minute dovolenou a sami poznejte, proč se na Madeiru v Portugalsku turisté každoročně kvůli zdejším plážím, moři a v neposlední řadě i podnebí vracejí, a to nejen na populářní zájezdy se slevami na poslední chvíli.

Funchal

Plánujete-li dovolenou u moře na Madeiře v Portugalsku a rádi byste při jejím nákupu také něco ušetřili, pak se určitě vydejte s německou cestovkou do prázdninového střediska Funchal. V průběhu hlavní turistické sezóny se tu dají pořídit pobyty s leteckou dopravou za skvělé last minute ceny.

Madeira last minute - informace

"Zelený ostrov" nebo také „Portugalská plovoucí zahrada“, tak by se dal charakterizovat ostrov Madeira, který patří k Portugalsku. Leží v Atlantickém oceánu a jeho rozloha je přibližně 740 km2. Nejvyšším bodem na ostrově je sopka Pico Ruivo (1.862 m). Díky vysokým horským pásmům je ostrovní klima rozděleno do dvou částí. Na západní straně se rozprostírá náhorní planina Paul da Serra, kde se vyskytují velice často husté mlhy a na severu pak leží údolí Ribera, přes které teče nejdelší řeka ostrova. Takže můžete být svědky toho, že na jedné straně ostrova prší a na druhé svítí slunce. Díky častým srážkám, kterých je na Madeiře opravdu hodně, je i vlhkost vzduchu po celý rok velmi vysoká a tak máte po celý rok možnost vidět kvést nejrůznější druhy exotických rostlin.

Last minute Madeira - fotografie

Hlavním městem Madeiry je Funchal. Je to největší město na ostrově se spoustou historických památek. Mezi ty nejzajímavější patří Katedrála Sé z 15. století s nádhernými gotickými klenbami nebo pevnost Palacio de Sao Lourenco, která chránila město před nájezdy pirátů. Dále pak klášter Convento de Santa Clara, kde byl údajně pod oltářem pochován objevitel ostrova Joao Goncalvese Zarco nebo pověstné květinové zahrady, které oplývají exotikou, opojnou vůní a hrají všemi barvami.

Dalšími turisticky zajímavými místy jsou Calheta s uměle vytvořenými plážemi, na které byl dovezen písek až z Maroka. Pro milovníky klidu jsou tu letoviska Canico de Baixo a Santa Cruz. K Madeiře náleží také malý ostrov Porto, který využívají turisté hlavně ke koupání, opalování se na zlatavé pláži a relaxování. Nejvhodnější doba pro návštěvu Madeiry je od června do listopadu, kdy se teplota moře pohybuje okolo 20 stupňů i více.

Kam jinam v Portugalsku na last minute dovolenou?

Madeira není jediným místem, kde se dá v Portugalsku s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat do Portugalska a ušetřit na dovolené i na následující místa: Algarve.

Další sekce katalogu Madeira

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Madeiru je publikována v sekci dovolená Madeira.