-

Last minute Korfu s německou CK

Korfu last minute - informace

Korfu je řecký ostrov ležící ve Středozemním moři, patřící ke skupině s názvem Jónské ostrovy. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné Korfu, jinak zvané také Kerkyra. Společně s ostrovy Mykonos a Santorini je ostrov Korfu jednou z nejoblíbenějších oblastí Řecka, která láká každoročně tisíce turistů, aby si vybrali toto místo pro svou last minute dovolenou. Je to krásný ostrov s úžasnými plážemi, benátskou architekturou, malebnými vesničkami a čilým nočním životem.

Last minute Korfu - fotografie

Hlavní město Kerkyra, je jedním z nejkrásnějších a nejelegantnějších řeckých měst. Také je to hlavní přístav ostrova a největší město na Jónských ostrovech. Má jedinečnou architekturu, která byla ovlivněna mnoha okupacemi Benátčanů, Francouzů a Britů. Město bylo rozděleno na severní část, kde se nachází „Staré město“ Palaiopoli a jižní část. Mezi zajímavé památky patří například stará i nová benátská pevnost, Náměstí svatých, Jónská akademie nebo paláce St. Michael a St. George. Město má také krásné okolí, jako příklad uvádíme oblast Kanoni, kde můžete obdivovat ruiny starého antického města či krásný přístav Mandouki.

Jedním z oblíbených letovisek na Korfu je Acharavi. Patří mezi velice rozvinuté turistické letovisko ostrova. Je zde mnoho obchodů se suvenýry, bary, restaurace a dokonce i diskotéka. Najdete zde dokonce i banku nebo autopůjčovnu. Auta využívají především ti turisté co nechtějí svoji dovolenou prožít jen na plážích, ale touží poznat i kus historie z kraje kde se právě nacházejí. Třeba výlet po úzké silnici vedoucí okolo hor do zapadlých horských vesniček anebo stanout na nejvyšší hoře Korfu - Pantocratoru, je zážitek k nezaplacení.

Last minute Korfu - fotografie

Pokud hledáte klidnější místo ke strávení dovolené, pak zvolte raději Kassiopi, které leží na severovýchodě ostrova. Zdejší pláž je sice s hrubým pískem, ale určitě vám nabídne více klidu než ostatní letoviska. Dalším klidnějším místem pro dovolenou je Agios Stefanos, které leží zhruba 4 km jihovýchodně od letoviska Kassiopi. Je tu mnohem menší turistický ruch, ale i přesto zde turisté naleznou skutečně vše, co ke spokojenosti potřebují. Můžete si půjčit loď a objevovat krásu ostrova Korfu a navštívit místa kam byste se pěšky jen stěží dostali. Od krásné místní zátoky je možno dohlédnout až k albánské pevnině. Perfektním tipem je pak 7 km dlouhá písečná pláž u Chalikunas, která zve k lenošení u moře a nabízí malé písečné duny, za kterými leží jezero Lake Korission, kde se chovají ryby. Díky dobrým větrným podmínkám je to také ideální místo pro surfing.

Na severozápadní straně ostrova Korfu se nachází v zátoce městečko Agios Georgios Pagon. Na jeho písečné pláži najdete místo na slunění vždycky a v jeho okolí se můžete také ubytovat, protože je zde postaveno několik apartmánů a hotelů. Asi třicet minut chůze odtud se dostanete do horské vesnice Afionas, která vám nabízí přímo okouzlující výhled na okolní ostrovy.

Last minute Korfu - fotografie

Letovisko Sidari vyhledávají zase ti, kteří kromě odpočinku na své dovolené, hledají také večerní pobavení a nevadí jim masa turistů. Je to velmi živé městečko se spoustou taveren, kde můžete ochutnat vynikající řecké speciality. Dalším rušnějším letoviskem s několika krásnými plážemi je Paleokastritsa. Odtud můžete podniknout pěší výlet do kláštera Angleokastro nebo se vydat lodí do opuštěných zátok, které jsou přístupné pouze po moři.

Malé město Glyfada leží v nádherné zátoce s krásnou, dlouhou písečnou pláží. Najdete zde několik malých obchůdků a taveren, a pár hotelů v klidné lokalitě. Malé městečko Roda leží na dlouhé písečno-oblázkové pláži. Pokud jste sportovněji založení turisté, v tomhle letovisku je nabídka vodních sportů opravdu pestrá. Půjčit si můžete šlapadla, kanoe, ale i motorové čluny a podnikat výlety do různých zákoutí ostrova.

Last minute Korfu - fotografie

Mírné středomořské podnebí a dešťové srážky, dělají z Korfu jeden z nejzelenějších řeckých ostrovů. Nejlepší doba dovolené na Korfu je od května do září, ale na konci září zde již začíná pršet. Poté až do konce března je většina hotelů uzavřena. Tak bude právě u vás Korfu tím místem při volbě last minute dovolené?

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Korfu není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos.

Další sekce katalogu Korfu

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Korfu je publikována v sekci dovolená Korfu.