-

Last minute Řecké ostrovy a Kypr s německou CK

Kos

Pokud plánujete last minute dovolenou na Kosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří, za zajímavé ceny si tu budete si moci užívat dostatku slunečního svitu, prohřátého moře, koupání, opalování, procházek podél pláže a dalších příjemných činností během každého dnu vaší dovolené

Kréta

Pokud je pro vás dovolená u moře synonymem relaxace a hlavní prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit značnou část při její koupi, zvažte možnost letecky cestovat s německou cestovní kanceláří na Krétu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute zájezd.

Kypr jih (řecká část)

Pokud vám nevadí trochu rizika a jste ochotni s nákupem dovolené u moře od německé cestovky počkat skutečně na poslední chvíli, mohla by pro vás být zajímavou alternativou minute dovolená na jižním Kypru na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, neboť slevy jen několik dní před odletem z blízkého letiště v zahraničí bývají velmi atraktivní.

Rhodos

Letní dovolená se slevou na poslední chvíli, pořádaná některou z německých cestovních kanceláří, prožitá v hotelu na Rhodu a pořízená s last minute slevou, bude určitě patřit k příjemným zážitkům, a třeba se jednou na Řecké ostrovy nebo na Kypr kvůli moři, plážím a kvalitnímu ubytování rádi vrátíte.

Řecké ostrovy a Kypr last minute - informace

V mořích kolem Řecka najdeme okolo 6000 ostrovů, z nichž trvale obydlených je asi 120. Některé ostrovy jsou bohaté na zeleň a vodu, zatímco jiné bývají zcela holé a musí být částečně zásobovány vodou. Řecké ostrovy patří do skupiny destinací, kde můžete kromě lenošení na plážích zkusit třeba pěší turistiku v horách anebo objevovat vzácná historická místa. Dovolená strávená na řeckých ostrovech je vždycky nečekaným zážitkem a chuť se příští rok opět vrátit. Cestovní kanceláře již tradičně zařazují Řecko a jeho ostrovy i do nabídky last minute dovolené.

Last minute dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Ostrovy všeobecně dělíme do těchto skupin: Jónské, Sáronské, Egejské, souostroví Dodekanes, Kyklády, Sporády a Kréta.V krajině řeckých ostrovů dominují hory, které zvou k lezení a mají ideální terén pro pěší turistiku. V zimě se dokonce některé z horských oblastí přemění v lyžařská střediska. Ale v letních měsících patří mezi oblíbené vodní sporty na řeckých ostrovech windsurfing a potápění.

U západního pobřeží Řecka leží Jónské ostrovy. Nejsevernějším ostrovem je Korfu jehož hlavním městem je Kerkira, která má dva přístavy. Malým ostrůvkem, jen 8 km dlouhým, je Paxi, který má nádherné písečné pláže. Ostrov Lefkada je s pevninou spojen dlouhou hrází. Za největší jónský ostrov je považována Kefalonia a 4 km východně od ní leží ostrov Ithaka, známý jako domov Odyssea. Nejjižnějším jónským ostrovem je Zakynthos s nádhernými plážemi Alikanas, Alikes a Tsilivi.

Last minute dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Nejjižnější a také největší řecký ostrov je Kréta. Klima na Krétě je poněkud odlišné než na ostatních řeckých ostrovech a proto pokud vybíráte zájezdy na last minute je důležité vědět jaké podnebí vám nejvíce vyhovuje. Na severu převažuje středomořské podnebí a na jihu africky horké. Mezi nejvyhledávanější turistická letoviska na Krétě patří Agia Galini, Amoudara či Gouves.

K řeckým ostrovům dále patří na severovýchodě Egejského moře Chios, Limnos, Ikaria, které nejsou turisty tak dotčeny jako Samos a Lesbos.

Last minute dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Před východním pobřeží řecké pevniny najdeme další známé ostrovy. Řadí se do skupiny souostroví Sporády a jejich názvy jsou Skiathos, Skopelos, Alonissos a Skyros. Tyto ostrovy jsou stále populárnější prázdninovou destinací a také se začínají objevovat pravidelně v nabíce last minute zájezdů.

Jihovýchodním směrem od řecké pevniny leží 12 ostrovů souostroví Dodekanes. Největším ostrovem je Rhodos, kde kdysi býval jeden ze sedmi divů světa 35 metrů vysoký Kolos Rhodský. Oblíbená prázdninová centra na Rhodosu jsou Faliraki, Ixia, Kalithea, Kremasti nebo Lindos. Dalším ostrovem ze skupiny, je úrodný Kos. Zde panuje mírné podnebí a k lenošení turisté využívají pláže s bílým nebo vulkanickým pískem. K souostroví Dodekanes patří i Kalimnos, Karpathos a méně známější Patmos, Leros, Tilos, Nissiros, Chalki, Kastelorizo a Kassos.

Last minute dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Kykladské souostroví zahrnuje ostrovy Kea (Tzia), Kythnos, Serifos, Sifnos, Kimolos, Milos, Andros, Tinos, Mykonos, Santorini, Naxos a Paros. Většina z ostrovů je turismem dosud nezasažena, to se ale netýká Santorini a Mykonosu. Na Kykladských ostrovech většinou panuje středomořské klima. Suché a horké letní dny jsou především na severu a podél pobřeží mírněny čerstvým mořským vánkem. Většina z řeckých ostrovů je přístupných pouze lodí. Pouze na velké ostrovy jako Kréta, Rhodos, Korfu a také například Mykonos nebo Santorini se můžete dostat přímo letadlem.

Kypr je třetí největší ostrov ve Středozemním moři v jihovýchodní Evropě a dělí se na 2 části - řeckou a tureckou. Každá část má jiný úřední jazyk, ale všude se domluvíte anglicky. Kdo chce strávit last minute dovolenou na Kypru, měl by určitě vidět obě části ostrova. Ale bohužel to není, díky demarkační linii tzv.“Green line“, příliš jednoduché. Green line je na obou stranách střežena složkami OSN, najdete zde 5 hraničních přechodů, z nichž 4 jsou i pro auta.

Last minute dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Na jihu Kypru patří mezi významná města Lefkosa (což je hlavní město, ležící ve vnitrozemí), Limassol (velké přístavní město), Larnaca a Paphos kde jsou dvě mezinárodní letiště. Severněji pak leží ještě větší město Polis. Z turecké části ostrova pak stojí za zmínku města Nikosia, Famagusta a Kyrenia. Letiště Ercan se nachází asi 10 km východně od centra Nikosie.

Kypr je oblíbený především jako přímořská destinace s možností koupání v moři a slunění se na plážích. Nejznámější pláží je Agia Napa, která se nachází ve východní části ostrova. Obzvláště hezké místo je Nissi Beach, které je považováno za nejkrásnější pláž na ostrově. I když malé, ale přesto velmi krásné jsou pláže např. i v Protarasu, jižně od města Famagusta.

Last minute dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Kdo se zajímá o archeologii, nalezne historicky významné památky především v oblasti kolem Paphosu, kde je mnoho pozůstatků starověkých antických měst. Milovníci přírody by neměli vynechat výlet do hor Troodos, které jsou „zelenými plícemi“ ostrova Kypr. Stoupají až do výšky téměř 2000 metrů a v zimě zde často sněží. Nejvyšší hora Olympus (1951 m.) má i několik lyžařských vleků a sjezdovek.

Poloostrov Akamas je známý pro svůj klid a nádhernou mnohdy ještě panenskou přírodu. Jeho centrem je městečko Polis, který je výchozím bodem při poznávání poloostrova. Podnebí na Kypru je v létě horké a suché, teploty mohou vyšplhat až přes 40 ° C a déšť je zde v tomto období opravdovou raritou. Zimy jsou poměrně mírné (5-15 ° C) a deštivé. V horách často padá sníh a v lednu a únoru je zde možné si zalyžovat. Nejste vášnivý lyžaři a ani nepatříte mezi milovníky sněhu? Pak si počkejte na letní měsíce a vyberte si některý z last minute zájezdů na Kypr či řecké ostrovy.

Další sekce katalogu Řecké ostrovy a Kypr

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je publikována v sekci dovolená Řecké ostrovy a Kypr.