-

Last minute Kréta s německou CK

Kréta last minute - informace

Kréta, největší a nejjižněji položený řecký ostrov, je vzdálen přibližně 160 kilometrů od řecké pevniny a díky svému podnebí, s horkými léty a mírnými zimami, patří mezi oblíbené cíle turistů při volbě last minute zájezdů.

Last minute Kréta - fotografie

Hlavním městem ostrova je Heraklion kde se můžete podívat třeba do archeologického muzea nebo na benátskou pevnost.

Kréta nabízí návštěvníkům příjemné písečné pláže a čistou mořskou vodu. Turisticky nejatraktivnější je její severní pobřeží, kde naleznete vše, co člověk na dovolené potřebuje: hotely, prázdninové komplexy a apartmány všech cenových kategorií kde si určitě vybere každý. Jižní část ostrova je téměř nedotčená, proto je ideálním místem pro individuální turisty a ty, kteří hledají místo pro svou dovolenou stranou výškových domů.

Last minute Kréta - fotografie

Na Krétu, ale nepřijíždějí turisté jen kvůli plážím a moři. Je také vyhledávaným místem pro návštěvníky, kteří se zajímají o archeologii a historii. Početné vykopávky a archeologická místa ukazují fascinující pohled do minulosti. Například palác v Knossu, je jedna z největších pamětihodností ostrova, stejně tak fascinující pevnost Rethymnon, antické město Gortys nebo Agia Photia. Oblíbeným výletním cílem turistů je také ostrůvek Sinalonga. Jedná se o neobydlený řecký ostrůvek, který leží v zálivu Mirabello, v severovýchodní části Kréty. Není nikterak velký a jeho maximální délka je okolo 440 m a maximální šířka v jižní části ostrova je 250 m. Výlet na Spinalongu můžete podniknout také z malého přímořského městečka Plaka, který je vzdálen zhruba 750 metrů.

Pozůstatky z druhé světové války mají návštěvníci možnost spatřit v obci Kokkino Chorio, kde se nacházejí bunkry. Vede k nim přímá cesta a na úpatí kopce se nachází pamětní deska. Přímo s bunkrem je spojený také muniční sklad, který byl vytesán přímo ve skále. Skládá se z několika místností a pokud se chystáte na prohlídku je nutné mít sebou nějakou svítilnu.

Last minute Kréta - fotografie

Pro milovníky přírody se nabízí putování soutěskou Samaria. Pokud chcete navštívit tato četná pozoruhodná místa, doporučujeme pronajmout si automobil. Vaše putování pak bude mnohem jednodušší a zvládnete navštívit opravdu spoustu památek, které last minute dovolená na Krétě nabízí.

Sezóna zájezdů, a nejen last minute, začíná přirozeně v létě, ale také na jaře a na podzim míří na Krétu mnoho turistů. V tyto období sem zavítají především ti turisté, kteří chtějí poznávat krásu ostrova při vyjížďkách na kole nebo pěšky. Jako příklad uvedeme okolí letoviska Frangokastello, kde je hned několik turistických tras. Některé trasy zvládnete i s dětmi jen je potřeba pamatovat na pevnou obuv, dostatek tekutin a pokrývku hlavy. Zážitek, který vás čeká při zdolávání cesty je k nezapomenutí.

Last minute Kréta - fotografie Krétská gastronomie si také zaslouží, abychom se o ní zmínili. Zaros je horská vesnička nacházející se na jižním svahu pohoří Ida. Díky dostatku vody je zde pstruží farma. Jedná se o skutečný unikát a každý kdo sem zavítá může ochutnat pstruhy ať už smažené nebo uzené.

Teplé podnebí zaručuje, že koupání se v moři s příjemnou teplotou, je možné až do pozdního podzimu. Last minute nabídky na Krétu se mohou dostat do velice příjemných cenových relací a proto neváhejte a zkuste se podívat co se právě v tuto chvíli na ostrov Kréta za last minute nabízí.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Kréta není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Rhodos.

Další sekce katalogu Kréta

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Krétu je publikována v sekci dovolená Kréta.