-

Last minute Kypr jih (řecká část) s německou CK

Ayia Napa

Prožijte s německou cestovkou u moře v resortu Ayia Napa jedinečnou last minute dovolenou a sami poznejte, proč se na jižní Kypr na Řeckých ostrovech nebo na Kypru turisté každoročně kvůli zdejším plážím, moři a v neposlední řadě i podnebí vracejí, a to nejen na populářní zájezdy se slevami na poslední chvíli.

Limassol

Plánujete-li dovolenou u moře na jižním Kypru na Řeckých ostrovech nebo na Kypru a rádi byste při jejím nákupu také něco ušetřili, pak se určitě vydejte s německou cestovkou do prázdninového střediska Limassol. V průběhu hlavní turistické sezóny se tu dají pořídit pobyty s leteckou dopravou za skvělé last minute ceny.

Paphos

Pokud se nebojíte při nákupu dovolené u moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru trochu zariskovat a nevadí vám odletět z blízkého letiště v zahraničí s německou cestovní kanceláří do vybrané destinace jen několik dnů po jejím nákupu s tím, že cena za dovolenou bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do letoviska Paphos na jižním Kypru

Protaras

Last minute dovolená od německých cestovek v letovisku Protaras, pořízená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá hlavně v průběhu turistické sezóny klienty často žádána a na jižní Kypr na Řeckých ostrovech nebo na Kypru cestují k moři turisté ze všech koutů Evropy.

Kypr jih (řecká část) last minute - informace

Kypr, je po Sicílii a Sardínii třetí největší ostrov Středomoří, leží 65 km od jižního pobřeží malé Asie. Poloha ostrova ve východní části Středozemního moře, v průsečíku mezi východem a západem, ovlivnila jeho vývoj trvající 9000 let. Vzhledem ke svým dějinám a kultuře byl Kypr vždycky pojítkem mezi Evropou a Asii.

Last minute Kypr jih (řecká část) - fotografie

Předhistorické státy, antické řecké chrámy, římské divadlo, raně křesťanské baziliky, byzantské kostely, gotické katedrály, kostely a kláštery, hrady z doby křížových výprav a benátské pevnosti dokládají ještě dnes svědectví o pohnuté minulosti Kypru jakožto „křižovatky dějin“ dělají z tohoto ostrova ráj pro milovníky památek. Nejen proto se v posledních letech stává Kypr atraktivní last minute dovolenou.

Nejvyšším bodem Kypru je pohoří Troodos. Jedná se o vápencový masiv tyčící se až do výšky 2000 metrů. Díky rozmanitému klimatu můžete na Kypru strávit skvělou dovolenou na pláži, zalyžovat si či vyzkoušet vaše síly při horolezectví. Ostrov je rozdělen na dvě části a sice, jižní řeckou část – Kyperskou republiku, a severní tureckou část – Severní Kypr. Na Kypru se domluvíte převážně turecky a řecky, ale všude i anglicky, německy nebo francouzsky.

Last minute Kypr jih (řecká část) - fotografie

Na ostrově nenajdete pouze rozmanité dějiny a kulturu, ale také fascinující krajinu. V severní části země se za úzkou pobřežní rovinou příkře zvedá horský hřeben Kyrenia, který dosahuje se svým vrcholem Kyparisso až k nadmořské výšce 1024 m. Pohoří Troodos, ve střední části země s nejvyšším vrcholem ostrova Olympos (1951 m), nabízí v zimě a částečně také na jaře vynikající sjezdovky.

Kypr byl dříve znám pro své lesní bohatství. V antických dobách byl celý porostlý lesem, ale stavba lodí, lesní požáry a nekontrolovaná těžba během století, zredukovaly jejich stav. Dnes se největší rostlinná společenstva nacházejí v oblasti Macchie (na západě) a Garigue. Pohoří jsou ve vzdálenějších oblastech opět zalesňovány, nejvýznamnějšími druhy stromů jsou borovice Aleppo, troodoský cypřiš a cedr. Proslavené jsou kyperské obrovské stromy, z nichž některé byly uměle vypěstovány a rostou na prostranstvích před kostely.

Last minute Kypr jih (řecká část) - fotografie

Kromě turistů je Kypr také místem, přes které létá mnoho stěhovavých ptáků, a někteří zde dokonce hnízdí. Pohoří Troodos je územím, kde se jich nachází opravdu obrovské množství. Člověk zde může narazit na slavíky a kyperské koroptve, dokonce ještě na několik supů hnědých a orlů královských, kterým hrozí vyhynutí. Začátkem prosince se objevují ve velkém počtu plameňáci ve slaném moři v blízkosti Larnaky a Limassolu. Dalšími hosty jsou mořské želvy, které vytvářejí svá hnízda po celý rok na pobřeží poloostrova Akamas. Pláže, kde želvy hnízdí, jsou proto turistům uzavřeny.

Pro turisty, kteří preferují aktivně strávenou dovolenou doporučujeme pláže u letovisek Larnaca, Limassol či Geroskipou. Zdejší bohatá nabídka vodních sportů je jistě uspokojí. Pro klasické dovolenkáře u moře a na pláži je nejvhodnější Ayia Napa. Na tomto místě mají na výběr z více než 15 úžasných pláží. Právě zde se rozprostírají ty vůbec nejkrásnější písečné pláže na celém Kypru a last minute dovolenou si v Ayie Napě můžete užít i s vašimi ratolestmi díky mělkému moři na březích.

Last minute Kypr jih (řecká část) - fotografie

Vody Středozemního moře jsou také známy zejména pro své potápěčské lokality. Barevný podmořský svět je nejlepší pozorovat během ponoru se zkušeným průvodcem, který zná zaručeně ta nejlepší místa. Na Kypru panuje po celý rok příjemné středomořské klima což znamená, že léto trvá minimálně čtyři měsíce, od května do září a zima je od listopadu do března. Během zimních měsíců padá v nadmořské výšce nad 1000 m pravidelně sníh. Průměrné teploty v létě jsou 32 stupňů a v zimě 16 stupňů.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Kypr jih (řecká část) není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kos, Kréta, Rhodos.

Další sekce katalogu Kypr jih (řecká část)

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na jižní Kypr je publikována v sekci dovolená Kypr jih (řecká část).