-

Last minute Zakynthos s německou CK

Zakynthos last minute - informace

Ostrov Zakynthos je s rozlohou cca 410 km² třetím největším a nejjižnějším z Jónských ostrovů, a zároveň desátým největším ostrovem Řecka. Hlavním městem (tzv. chora) je stejnojmenné město Zakynthos. Ve své historii byl Zakynthos více než sedm století pod nadvládou Benátčanů. Turisticky dnes patří mezi nejvýznamnější destinací hned po Korfu, co se týče Jónských ostrovů. Zvláštní význam Zakynthosu spočívá v tom, že sem každoročně připlouvají hnízdit mořské želvy caretta – caretta.. V roce 1999 byl také na ochranu proti rostoucímu cestovnímu ruchu vyhlášen řeckým státem za mořský národní park. Last minute dovolená na Zakynthos je pravidelně v nabídce cestovních kanceláří již spoustu let.

Last minute Zakynthos - fotografie

Tento nejjižnější ostrov Jónského moře je spoustou turistů nazýván jako ráj pro milovníky koupání. Na Zakynthosu nalezneme nekonečné písečné a oblázkové pláže prohřívané teplými slunečními paprsky, stejně jako odloučené zátoky chráněné vysokými útesy a tyrkysově čisté moře. Při plavbě máte možnost spatřit obrovské želvy Caretta – Caretta, které se nechají vámi chvíli doprovázet při jejich cestě mořem, aby se po chvíli ztratili z vašeho dohledu do mořských hlubin. Takovéto zážitky vás čekají pokud se vydáte na last minute zájezd na Zakynthos

.

Mezi nejoblíbenější pláže Zakynthosu patří pláž Navagio s vrakem pašerácké lodi, která je přístupná jen z moře. Jedná se o turistickou atrakci a jednu z nejfotografovanějších pláží na ostrově. Vrak pochází z 80. let kdy zde ztroskotal. Proto zavítáte li na Zakynthos tato podívaná by vám neměla uniknout. Dalším zajímavým místem na ostrově je Marathonissi. Jedná se o malý ostrůvek v Želví zátoce, který již v dnešní dobu není obydlen ani zde nenajdete žádné budovy. Ostrov je součástí mořského parku a proto zde nesmí kotvit žádné lodě.

Last minute Zakynthos - fotografie

Laganas je městečko v jihovýchodní části ostrova Zakynthos. Leží blízko letiště což je jeho obrovskou výhodou. Díky hnízdišti mořských želv je velká část okolo města prohlášena národním parkem kvůli jejich ochraně. Toto letovisko vyhledávají především mladí lidé, kteří si chtějí užít také zábavu a noční život. Některé obchody a restaurace v Laganasu jsou otevřeny již od časného rána a zavírají až v pozdních večerních hodinách. Rozesety jsou po celém městě takže se nemusíte obávat, že byste nějaký neminuli.

Pro milovníky dobrodružství doporučujeme zakoupit si výlet k jeskyni Keri. Vytvořily se u mysu Marathia a dostanete se k nim pouze na člunu. V okolí je více jeskyň, ale jen do některých se dá zajet lodí nebo člunem. Ostatní se musí proplavat, ale i přesto je to silný zážitek při pobytu na Zakynthosu.

Last minute Zakynthos - fotografie

Turisté milující dobrodružství si na cestu po Zakynthosu nejčastěji zapůjčí motorku či auto, protože pak v klidu mohou navštívit i místa jinak nedostupná. Večer strávený při sklence dobře vychlazeného ouza, si návštěvníci s místními domorodci rychle porozumí a naleznou společnou řeč. Dokonce vás, pokud budete mít zájem, naučí i jejich národní tanec Syrtaki.

Dovolená na Zakynthosu je spousta nevšedních a nezapomenutelných zážitků a kdo zde již jednou byl bude se chtít na Zakynthos opět vrátit. Pokud ještě stále váháte zda máte volit dovolenou na Zakynthosu možná vám pomohou výhodné nabídky last minute zájezdů, které bývají vždy cenově velmi zajímavé.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Zakynthos není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos.

Další sekce katalogu Zakynthos

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Zakynthos je publikována v sekci dovolená Zakynthos.