-

Last minute Egejská riviéra s německou CK

Egejská riviéra last minute - informace

Pokud jste se rozhodli pro zájezd do oblasti kde je úžasné, křišťálově čisté moře, krásné pláže, skvělé podmínky pro všechny druhy vodních sportů a nostalgický svět tisíce let starých úzkých uliček v historických čtvrtích, jeďte právě do Bodrumu. Díky své výhodné poloze a teplému středomořskému podnebí jezdí do tohoto letoviska stále více turistů. Bodrum je město v jihozápadním Turecku, v provincii Mugla a je známé také pod přezdívkou „turecké Nice“. Ať už chcete prozkoumat jeden z mnoha podmořských vraků při potápění nebo se jen tak odreagovat v zálivu Gumbet na Bodrumském poloostrově při windsurfingu, věřte, že pobřežní krajina kolem Bodrumu se svými ostrovy, poloostrovy, zálivy a mysy určitě stojí za vidění.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Také milovníci jachtingu a plachtění Bodrum jen doporučují, protože jižní Egejské moře je jednou z nejpopulárnějších oblastí v Evropě v jachtingu. Při procházkách vám nesmí uniknout historické jádro Bodrumu zejména hrad svatého Petra, který byl postaven roku 1402 a kompletně zrekonstruován včetně anglických, německých, italských a tzv. hadích věží. V historických hradbách se nachází i muzeum podmořské archeologie. Bodrum je známý také díky starověkému mauzoleu, které bylo považováno za jeden ze sedmi divů antického světa. Středomořské klima s horkými, suchými léty s denními teplotami přes 30 stupňů a vlhkými, mírnými zimami, tak můžeme charakterizovat Bodrum.

Město Izmir je nejen letiště, ale také centrum turisticky oblíbené Egejské riviéry, kam patří také města Cesme a Ayvalik. Izmir je jedno z nejstarších měst na světě, dnes třetí největší město v Turecku a je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Samozřejmě i samotný Izmir nabízí mnoho k vidění. Místní koloniální architekturu, klidnou přístavní čtvrť nebo spoustu historických památek. Izmir se nazývá také provincie v okolí města, která nabízí rozmanitou krajinu. Izmir nabízí také velmi širokou nabídku pro strávení volného času.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Turecká Egejská riviéra je proslulá jako potápěčská oblast, a to jak pro začátečníky i tak i pro profesionály. Díky příjemnému a stálému větru se zde budou cítit dobře také surfaři a jachtaři. Ale dobrodružství můžete zažít také ve vnitrozemí, vyzkoušejte třeba rafting na řece Dalaman nebo jeep safari. Pokud jste milovníky historie, můžete vedle pozůstatků bájné Tróje, navštívit také slavné archeologické vykopávky v Efezu. U zbytků chrámu bohyně Atheny si můžete vychutnat nádherný západ slunce a ukončit tak den romanticky s nádechem antiky.

Ayvalik je přímořské letovisko na severozápadním Egejském pobřeží a má dvě z nejdelších písečných pláží , - Sarimsakli a Altinova. V posledních letech se Ayvalik stal také významným místem pro sportovní potápěče. Možná název Ayvalik znáte i díky výrobě kvalitního olivového oleje. Město je obklopeno stejnojmenným souostrovím – ostrovy Ayvalik, na které se pořádají lodní výlety. Hlavní turistická sezóna na pobřeží trvá od května do října, ale při dobrém počasí se můžete v moři koupat i v listopadu a prosinci. Město Cesme se nachází asi 100 km od Izmiru a dovolenou zde tráví nejen evropští turisté, ale také „smetánka“ z Istanbulu a okolí.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Kusadasi a Didyma leží na tureckém pobřeží Egejského moře, asi 90 km jižně od Izmiru. Tato populární turistická destinace nabízí především slunce a pláže. V okolí můžete navštívit mnoho nádherných historických památek. Zejména Didyma nabízí kulturu v mnoha podobách. Kusadasi a Didyma vám může slunce zaručit po celé léto, ale také krásné pláže, moře a nádhernou okolní přírodu.

Kusadasi bylo původně antické město a po zániku Efezu se stalo důležitým přístavem. Kusadasi znamená v překladu „Ptačí ostrov“, název pochází z malého ostrova holubů, který leží nedaleko břehů města. Ostrov je spojen s pevninou hrází a najdete zde také hrad z doby osmanské. Kusadasi je dnes rušné město, při procházce městem si určitě každý najde to své, historické centrum, pestrobarevné bazary, místní kavárny. Kromě lenošení na pláži si zde můžete vyzkoušet jakékoliv vodní sporty, a večer zažít rušný noční život v některém z klubů a barů.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Didyma, antické město v blízkosti přístavního města Milét, bylo kdysi důležitým centrem helénistické kultury, Apollonův chrám je jedním z nejlépe zachovalých důkazů. Didyma je dnes známá také jako Didim. Krásná hlavní pláž v Didymě s mnoha klidnými zátokami nabízí skvělé možnosti ke šnorchlování.

Kusadasi a Didyma se nachází na jižním pobřeží Egejského moře a můžete zde očekávat subtropické a středomořské klima. V létě si zde můžete užívat horko a sucho, zimy jsou mírné a vlhké. Hlavní turistická sezóna pro tuto oblast je od května do října. Ale i mimo letní měsíce sem jezdí mnoho kulturních i sportovních nadšenců.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Turecké pobřeží mezi jižní metropolí Antalya a regionem kolem Dalamanu má svůj název od doby antické - Lykie, kterou vystihují členité, strmé svahy v kombinaci s krásnými písčitými plážemi a křišťálově čistým mořem . Zde máte možnost prožít dovolenou, která je dokonalým spojením relaxace, přírody a kultury. Lykické pobřeží je ideálním místem pro turisty vyhledávající aktivní dovolenou. Kromě klasických hotelových a klubových programů jako tenis, plážový volejbal a mnoho dalšího, jsou zde skvělým zážitkem organizované potápěčské zájezdy k vrakům potopených lodí. Kromě toho turecké jižní pobřeží nabízí skvělé podmínky pro milovníky pěší turistiky a trekkingu.

Před několika lety byla mezi Antalyí a Fethiyí dokončena Lykická stezka, která vede ve stínu borových lesů na svazích pohoří Taurus nedaleko pobřeží a propojuje významné památky a okolní města Lykie. Okolí Dalamanu je známé jako ráj pro vodní sporty všeho druhu. Na plážích v turistických letoviscích se nabízí surfování, vodní lyžování nebo jízda na „banánu“, ale také výlety na kanoích a raftech do hor nedotčené jižní Anatolie. Nezapomeňte také aspoň jeden den strávit na nejkrásnější pláži v Turecku, v laguně Ölü Deniz.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Zajímavý je také národní park Olympos se stejnojmenným starobylým městem. Blízko parku leží malebná letoviska Kalkan a Kas, která si zachovala atmosféru řecké historie. Odsud se také pořádají výlety do města Patara, kde je nejen dlouhá písečná pláž, ale také jedny z nejkrásnějších ruin antického světa. Lykické pobřeží charakterizuje typické středomořské klima. V zimních měsících jsou teploty relativně mírné, které neklesají pod deset stupňů ale častěji prší. Od dubna se teploty zvyšují až hodně přes 30 stupňů v červenci a srpnu. Pro milovníky přírody, historie a pěší turistiky je nejlepší doba pro zájezd do regionu Dalaman na jaře, kdy se všechno začíná zelenat a teploty nejsou tak vysoké. Koupací sezona při dobrém počasí obvykle trvá až do října.

Pobřežní město Marmaris na Turecké riviéře je rušnou metropolí a turistickým centrem. Dokonalá infrastruktura, tyrkysové mořské zátoky, 11 km dlouhá písečná pláž, pestré kulturní vyžití a samozřejmě nádherné slunečné počasí láká turisty do Marmarisu. Jachetní přístav Netsel Marina je největším ve východní části Středozemního moře. Jedenáct kilometrů dlouhá pobřežní promenáda nabízí každému turistovi vlastní místo na opalování a koupání v moři. Využít můžete místní potápěčské školy, kde si můžete i vypůjčit potápěčské vybavení a během pár hodin prozkoumat kouzelný podmořský svět. Marmaris je také ideálním místem pro plachtění. Velký jachetní přístav je nejoblíbenějším výchozím bodem na tureckém pobřeží Středozemního moře pro výletní plavby podél jižního pobřeží nebo do Egejského moře. Pro surfaře je skvělá zejména pláž Datca (asi 80 km od Marmarisu), protože není tak přeplněná.

Last minute Egejská riviéra - fotografie

Vysoko nad přístavem Marmaris stojí hrad, který byl postaven v roce 1522 sultánem Sulejmanem, v něm je dnes muzeum s archeologickými nálezy. Ve středu města stojí starý karavanseraj ze 16.století, který je obklopen mnoha obchody se suvenýry. Udělejte si malý výlet do minulosti a navštivte v Efezu nejzachovalejší římský amfiteátr. Městečko Turunc je s levnými penziony a krátkou vzdáleností na pláž skvělým místem pro strávení dovolené pro rodiny s dětmi. Nachází se přibližně 20 km od Marmarisu a každou hodinu tam jezdí minibus.

Městečko Bozburun je proti tomu místem bez velkých hotelů a turistických zařízení, což je ideální pro klidnou a pohodovou dovolenou. Marmaris nabízí středomořské klima, které ale není tak suché jako v jiných částech Turecka. Turistická sezona je od května do října, nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Někteří otužilci se koupou v moři ještě na přelomu listopadu a prosince.

Další sekce katalogu Egejská riviéra

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Egejskou riviéru je publikována v sekci dovolená Egejská riviéra.