Turecko last minute - informace

Turecko, rozhraní mezi východem a západem, je se svými dlouhými písečnými plážemi, fascinujícími městy a historickými kulturními památkami opravdu oblíbená turistická destinace. Větší část Turecka se nachází v Asii, evropská část sahá až k mořským úžinám Bospor a Dardanely. Turecko má dlouhé pobřeží, které je zasazeno mezi Černým mořem na severu, Egejským mořem na západě a Středozemním mořem na jihu. Největší město s 12 miliony obyvatel, Istanbul, slibuje fascinující svět bohaté, orientální a západní kultury, stylu a dlouhé historie. Procházka barevnými bazary je vzrušujícím zážitkem pro všechny smysly.

Last minute dovolená Turecko - fotografie

Mezi další zajímavosti patří mořské a pozemní římské zdi, bývalý sultánův palác Topkapi a podzemní cisterny. Istanbulem, které bylo dříve nazýváno Konstantinopol, probíhá hranice mezi Evropou a Asií. Dalšími zajímavými městy v Turecku jsou Ankara, Izmir a Adana, které mají orientální nádech. Turecko, ale láká také mnoho milovníků slunění na pláži a koupání v moři. Nejoblíbenější přímořské letoviska jsou na Turecké riviéře, na jižním pobřeží Turecka mezi Antalyí a mysem Anamur.

Také oblast Bodrum nabízí turistům krásné písčité pláže, pestrý noční život a turistické atrakce v celé oblasti. Oblíbeným výletním cílem jsou terasy Pamukkale v západním Turecku, kde vyvěrají horké minerální prameny. V Turecku můžete spojit plážovou dovolenou s návštěvou významných historických památek, například zříceniny dvou starověkých divů světa - Artemidin chrám v Efezu a Mauzoleum Halikarnassu v Bodrumu. Oblasti podél pobřeží Egejského moře, Středozemního moře a Marmarského moře mají typické středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami. Ve zbývajících částech země je klima proměnlivé.

Doplňující informace k last minute v Turecku

Starodávná bojiště, paláce významných vládců, zbořeniny kdysi prosperujících hradů a lázně. Určitě jste poznali, že mluvíme o Turecku. Tato islámská země vás přivítá svou pohostinností, čistými plážemi a vynikající kuchyní. Turecko patří mezi žádané destinace již několik let. Turisté, kteří zde již prožili dovolenou se sem rádi vracejí, aby poznávali další místa této nádherné osmanské země. Více užitečných informací a rad od cestovatelů, můžete nalézt na webu zaměřeném na Turecko. Při výběru dovolené bývá také rozhodujícím faktorem počasí. Jaké jsou aktuální teploty v Turecku se můžete podívat na stránkách s předpovědí počasí pro Turecko.

Další sekce katalogu Turecko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Turecku je publikována v sekci dovolená Turecko.