-

Dovolená Turecká riviéra s německou CK

Alanya

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Alanya a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Turecké riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Antalya

Dovolená v resortu Antalya s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tureckou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Avsallar

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Avsallar na Turecké riviéře v Turecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Beldibi

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Beldibi na Turecké riviéře patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Turecku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Belek

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Belek s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Turecké riviéře a turisté možnost letu na dovolenou do Turecka z blízkého letiště stále častěji využívají.

Bogazkent

Letní dovolená u šplouchajícího moře v Turecku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Bogazkent na Turecké riviéře s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Camyuva

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Camyuva a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Turecké riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Colakli

Dovolená v resortu Colakli s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tureckou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Gündogdu

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Gündogdu na Turecké riviéře v Turecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Incekum

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Incekum na Turecké riviéře patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Turecku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Karaburun

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Karaburun s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Turecké riviéře a turisté možnost letu na dovolenou do Turecka z blízkého letiště stále častěji využívají.

Kargicak

Letní dovolená u šplouchajícího moře v Turecku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Kargicak na Turecké riviéře s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Kemer

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Kemer a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Turecké riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Kiris

Dovolená v resortu Kiris s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tureckou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Konakli

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Konakli na Turecké riviéře v Turecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Kumköy

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Kumköy na Turecké riviéře patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Turecku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Lara

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Lara s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Turecké riviéře a turisté možnost letu na dovolenou do Turecka z blízkého letiště stále častěji využívají.

Manavgat

Letní dovolená u šplouchajícího moře v Turecku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Manavgat na Turecké riviéře s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Side

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Side a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Turecké riviéře v Turecku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Tekirova

Dovolená v resortu Tekirova s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tureckou riviéru v Turecku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Titreyengöl

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Titreyengöl na Turecké riviéře v Turecku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Dovolená Turecká riviéra - informace

Turecké letovisko Kemer se nachází na pobřeží Středozemního moře v nejzápadnější části Turecké riviéry. Leží asi 50 kilometrů jižně od zdejší metropole Antalya, ve které je v provozu také mezinárodní letiště. Vzhledem ke skutečnosti, že Kemer bývá často považován za poslední letovisko na západě Turecké riviéry a leží poněkud stranou hlavních prázdninových středisek, je zde dovolená ideální pro náročnější turisty, kteří na jedné straně vyžadují moderní a udržované hotely, služby na nejvyšší úrovni a současně si chtějí dopřávat relaxaci v klidu a pohodě.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Dovolená v Kemeru neznamená jen odpočinek na zdejších plážích a koupání se ve vodách Středozemního moře, ale také možnost procházek a relaxace v rozlehlých a udržovaných parcích, na které je Kemer skutečně pyšný. Na většině městských zelených ploch byly vysazené borovice, které dnes poskytují chladivý stín v horkých dnech.

V Kemeru mají turisté k dispozici dvě pláže, severní a jižní. Ty od sebe odděluje malý poloostrov s parkem a kemerský přístav. Obě pláže mají povrch z jemného písku, jsou dlouhé několik kilometrů a dovolená v jejich blízkosti je vhodná i pro rodiny se malými dětmi. Vedle jistoty, že rodiče mohou nechat své ratolesti bezpečně koupat v moři samotné, tady mají ti nejmenší možnost stavět oblíbené hrady a podobné stavby z písku. Čistotu zdejších pláží jen potvrzuje občasná návštěva vzácných želv, které tady mohou návštěvníci pláže občas zahlédnout.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

I když leží Kemer poněkud stranou hlavního turistického ruchu Turecké riviéry, nechybí mu obvyklá vybavenost. Hlavně podél pobřeží se nachází celá řada restaurací a kaváren a stejně tak obchodů s nejrůznějším zbožím. Rodiče určitě přivítají možnost zajít se svými dětmi do zdejšího aquaparku a nebo navštívit delfinárium. Dovolená v letovisku Kemer tak určitě nebude patřit k nudným i když většina hlavního turistického ruchu se soustředí o 50 a více kilometrů směrem na sever.

Velmi klidné a příjemné letovisko Beldibi leží asi 15 kilometrů severně od Kemeru. Podobně jako většina letovisek na středomořském pobřeží bylo i Beldibi původně malou rybářskou vesnicí. Ale během posledních let se dovolená v tomto příjemném letovisku stala velmi populární a po celém městečku začaly vyrůstat četné hotelové komplexy a další ubytovací zařízení. Jelikož sem však turistický ruch pronikl až poměrně pozdě, si městečko až do současnosti zachovává svůj původní charakter a dovolená zde nepřipomíná pobyt v těch nejnáročnějších středomořských letoviscích, jež svou architekturou připomínají skleněná a betonová moderní města.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Prázdninové středisko Beldibi láká své návštěvníky na dlouhou pláž, jejíž povrch je tvořen pískem a drobnými kamínky. Je možné si na ní zapůjčit plážová lehátka a slunečníky a dovolená na beldibské pláži je vhodná, vzhledem ke svému mírnému vstupu do moře, pro rodiny s malými dětmi. Voda při pobřeží je průzračně čistá a tak sem rádi míří také vyznavači šnorchlování a potápěči. Jen několik desítek metrů od břehu se nachází mohutný korálový útes a dovolená v Beldibi je tak atraktivní též pro příznivce přístrojového potápění.

Ani v Beldibi nechybí restaurace, taverny a další podniky, ve kterých je možné zajít na něco dobrého jak z typické turecké kuchyně, tak také z klasické evropské kontinentální gastronomie. Také je lemováno krásnou a nedotčenou přírodou, takže turisté, pro které dovolená neznamená jen povalování se na vyhřáté pláži, ale rádi podnikají pěší výlety do okolí svého letoviska, se tady určitě budou cítit velmi dobře. Za vyzkoušení stojí také cesta na vypůjčené člunu podél pobřeží a oblíbeným turistickým cílem jsou též jeskyně v nedalekém Belbasi, kde byly nalezeny pozůstatky z pravěku.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Oblíbené letovisko Alanya na turecké riviéře se nachází asi 150 kilometrů západním směrem od města Antalya. A i když by se mohlo na první pohled zdát, že dovolená v Alanyi znamená být stranou veškerého turistického ruchu, není to tak úplně pravda. Oblast v okolí Alanye je turisticky značně využívána a nechybí jí nic z obvykle vybavenosti, kterou by neměla žádné dovolená na pobřeží Středozemního moře postrádat.

Důvodem cesty do této části Turecka a letovisek nedaleko městečka Alanya je pro většinu z přilétajících nebo přijíždějících turistů více než 20 kilometrů dlouhá pláž s písečným povrchem, jež se táhne od města Alanya dále na jihovýchod. Pláž je lemována spoustou hotelů a hotelových komplexů a turisté, kteří využívají ubytování právě zde, mohou říci, že jejich dovolená se odehrávala prakticky přímo na pláži. Mezi hotely a pláží vede silnice, ale přístup k moři z hotelů je většinou řešen podchody a turisté tudíž nemusejí řešit přecházení silnice. Tuto skutečnost ocení a hlavně rodiny s malými dětmi.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Západně od centra střediska Alanya pak leží jedna z nejznámějších pláží Turecka, která nese jméno po nejslavnější egyptské panovnici. I podél ní bylo vybudováno několik hotelových komplexů a turisté zde mohou prožít krásnou dovolenou. Jak na východní, tak také na západní pláži nechybí turistická vybavenost v podobě možnosti zapůjčení lehátek, slunečníků a vybavení pro vodní sporty, stejně jako možnost využití rychlého občerstvení.

Dovolená v prázdninovém středisku Alanya se bude líbit i milovníkům historie a staré architektury. Nejvýznamnější památkou města je rozlehlá pevnost, která se nachází na mysu, vybíhajícím do vod Středozemního moře. První stavby vznikly na tomto místě již ve 13. století, avšak většina byla postavena až ve století devatenáctém. Že jde o skutečně významnou památku potvrzuje i skutečnost, že je město od roku 2009 čekatelem na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Vedle architektonických památek čekají na turisty, pro které byla dovolená v oblasti Alanya volbou, jak strávit čas odpočinku v Turecku, také zajímavé přírodní lokality. Oblast je známá četnými jeskynními komplexy, přičemž návštěvníci zdejších letovisek mohou navštívit například Krápníkovou, Pirátskou nebo dokonce i Fosforeskující jeskyni. K nejnavštěvovanějším patří právě Krápníková jeskyně, která leží jen kousek za městem a proslavila se svou jedinečnou krápníkovou výzdobou.

Asi 60 kilometrů severozápadně od oblasti Alanya se nachází další známé turecké letovisko Side. Z Antalye je to do Side asi 80 kilometrů a také v tomto letovisku je dovolená skvělou kombinací krásných písečných pláží, stálého slunečného počasí, celé řady památek z doby římské říše, a v neposlední řadě také možnost pobytu v luxusních a skvěle vybavený hotelích.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Město se dělí na dvě části. Ta stará se nachází na malém poloostrově a je charakteristická zachovalými stavbami a také ruinami z doby starověku a římské říše. Stejně tak se tady mohou návštěvníci města procházet křivolakými uličkami v jeho historickém jádru a nechat se unést atmosférou dávných časů. Nová část je situována západním směrem od centra města a táhne se podél zdejší písečné pláže na vzdálenost asi deseti kilometrů. Nové Side je mezi turisty známo spoustou moderní hotelů s velkými bazény a polohou jen nedaleko od pláže.

Dovolená v Side je často vyhledávána rodinami s malými dětmi, neboť rodiče mohou nechat skotačit své ratolesti na zdejších plážích s mírným vstupem do moře naprosto bez obav. Prázdninové středisko Side má k dispozici hned 3 pláže. Nejblíže k městu je malá písečná pláž ve východní části poloostrova, kam se chodí koupat nejčastěji turisté ubytování přímo ve městě či místní. Nejdelší zdejší pláží je pláž situovaná severozápadně od města, u které stojí hotelová zóna. Ta je turisticky dokonale vybavena a nechybí sprchy, slunečníky, lehátka, bary, restaurace a půjčovny náčiní pro nejrůznější vodní sporty. Poslední pláží v Side je pláž jihovýchodně od města, která je ovšem poměrně problematicky dostupná. Tu vyhledávají turisté, pro které by měla dovolená probíhat na prakticky liduprázdných plážích v naprostém klidu a pohodě.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Jak už bylo zmíněno dříve, Side je bohaté na antické památky. Jednoznačně nejznámější je starý římský amfiteátr z 2. století našeho letopočtu. Ten se zachoval prakticky neporušen až do současnosti a turisté, zajímající se o historii, zde mohou obdivovat jedinečnou stavbu pro těžko uvěřitelných 15 tisíc sedících diváků.

Historická Antalya je největším městem v oblasti Turecké riviéry a je situována na jižním pobřeží Turecka na břehu Středozemního moře. Turecká riviéra se táhne od letoviska Kemer na západě v délce téměř 250 kilometrů až k letovisku Alanya na východě. Dle propagačních materiálů o Turecké riviéře je Antalya nejenom největším zdejším městem a místem, kde na zdejším mezinárodním letišti přistávají letadla s turisty, mířícími na dovolenou do letovisek Turecké riviéry, ale také je nejoblíbenějším ze zdejších prázdninových středisek.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

I když je Antalya jednoznačně nejznámějším zdejším letoviskem a dovolená v této oblasti je synonymem pro pobyt na Turecké riviéře, málokdo ví, že město včetně svých předměstí obývá více než milion obyvatel. Přímo ve městě či jeho nejbližším okolí se nachází několik písečných pláží s mírným vstupem do moře, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Čistota moře a možnosti zábavy na zdejších plážích jsou hlavními důvody, proč patří dovolená v Antalyi v rámci Turecka k nejžádanějším.

Vzhledem k velikosti letoviska a množství hotelů podél středomořského pobřeží je nabídka ubytování v této oblasti velmi široká. Turisté si mohou vybírat, zda budou trávit svou dovolenou v menších, cenově výhodných hotelích dále od pláže, či bude jejich dovolená luxusní a prožijí ji v komfortně vybavených komplexech prakticky u moře.

prvních hotelů. Region se stal atraktivním pro bohaté jedince ze západní Evropy a v posledních desetiletích minulého století byla Antalya oblíbeným místem k nákupu letních sídel u moře.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Hlavní pláže letoviska Antalya jsou dvě. Pláž Konyaalti, která se nachází na břehu moře u stejnojmenné městské čtvrti, leží jen kousek od starého centra města a jde o poměrně prostornou a relativně dlouhou pláž. V její blízkosti stojí několik hotelů a pláž je pečlivě udržovaná. Druhou městskou pláží je oblast u čtvrtě Lara. Ta je situována východně od centra, směrem na letovisko Belek. Povrch tvoří jemný písek a i tato pláž je písečná a dostatečně prostorná.

Belek je velmi mladým a luxusním letoviskem na břehu Turecké riviéry, ležícím asi 20 kilometrů východním směrem od mezinárodního letiště v Antalyi. Ačkoliv jde o nevelké prázdninové středisko, vyrostlo zde, na malém území, více jak 30 luxusních hotelů, které jsou schopny uspokojit všechna přání i těch nejnáročnějších hostů.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

Vedle krásných písečných pláží, které omývají prohřáté a průzračně čisté vody Středozemního moře, si Belek během posledních několika desetiletí vydobyl velmi dobré renomé mezi hráči golfu. Nedaleko od města bylo totiž vybudováno hned 6 golfových hřišť, jež jsou pečlivě udržována a některá z nich patří ke světové špičce.

Hlavním důvodem, proč je dovolená v ubytovacích zařízeních v oblasti Belek tak žádaná, jsou však zdejší písečné pláže. Ty se táhnou oběma směry od centra města v délce několika kilometrů a většinou je lemují borovicové háje. I tady je vstup do moře jen pozvolný a dovolená ve zdejších hotelích je tudíž vhodná též pro rodiny s dětmi. Několik z místních pláží bylo oceněno Modrou vlajkou, což jenom potvrzuje skutečnost, že zdejší moře je skutečně čisté. Podobně jako v jiných středomořských letoviscích, i městečku Beleku a jeho okolí mají turisté možnost vyzkoušet si u vody mnoho plážových a vodních sportů.

Dovolená Turecká riviéra - fotografie

I když je Belek poměrně mladým letoviskem, v jeho historickém jádru jsou k vidění hned dvě stavby z antického období. Jde o městské hradby a známou Hadriánovu bránu. Kdo by chtěl vidět a poznat více z období starověku, může se vydat na výlet do blízkého Aspendosu. Ten leží asi 10 kilometrů směrem do tureckého vnitrozemí a proslavil se svým nejzachovalejším divadlem z období Římské říše na světě. I v současnosti se zde koná spousta vystoupení. Další možností je pak navštívit ruiny antického města Perge.

Kam jinam v Turecku na dovolenou?

Turecká riviéra není jedinou oblastí, kde se dá v Turecku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Turecka i na následující místa: Egejská riviéra, Mersin, Adana, Antakya.