-

Dovolená Alanya s německou CK

Sunprime C - Lounge

Náhled objektu Sunprime C - Lounge, Alanya, Turecká riviéra, Turecko
Vybavení:
Vydejte se na dovolenou k moři s německou cestovní kanceláří do oblíbeného střediska Alanya a v hotelu Sunprime C - Lounge budete opravdu jen kousek od pláží a dalších míst na Turecké riviéře, která jsou ke koupání v příjemně prohřáté mořské vodě takřka ideální.

Dovolená Alanya - informace

Oblíbené letovisko Alanya na turecké riviéře se nachází asi 150 kilometrů západním směrem od města Antalya. A i když by se mohlo na první pohled zdát, že dovolená v Alanyi znamená být stranou veškerého turistického ruchu, není to tak úplně pravda. Oblast v okolí Alanye je turisticky značně využívána a nechybí jí nic z obvykle vybavenosti, kterou by neměla žádné dovolená na pobřeží Středozemního moře postrádat.

Dovolená Alanya - fotografie

Důvodem cesty do této části Turecka a letovisek nedaleko městečka Alanya je pro většinu z přilétajících nebo přijíždějících turistů více než 20 kilometrů dlouhá pláž s písečným povrchem, jež se táhne od města Alanya dále na jihovýchod. Pláž je lemována spoustou hotelů a hotelových komplexů a turisté, kteří využívají ubytování právě zde, mohou říci, že jejich dovolená se odehrávala prakticky přímo na pláži. Mezi hotely a pláží vede silnice, ale přístup k moři z hotelů je většinou řešen podchody a turisté tudíž nemusejí řešit přecházení silnice. Tuto skutečnost ocení a hlavně rodiny s malými dětmi.

Západně od centra střediska Alanya pak leží jedna z nejznámějších pláží Turecka, která nese jméno po nejslavnější egyptské panovnici. I podél ní bylo vybudováno několik hotelových komplexů a turisté zde mohou prožít krásnou dovolenou. Jak na východní, tak také na západní pláži nechybí turistická vybavenost v podobě možnosti zapůjčení lehátek, slunečníků a vybavení pro vodní sporty, stejně jako možnost využití rychlého občerstvení.

Dovolená Alanya - fotografie

Dovolená v prázdninovém středisku Alanya se bude líbit i milovníkům historie a staré architektury. Nejvýznamnější památkou města je rozlehlá pevnost, která se nachází na mysu, vybíhajícím do vod Středozemního moře. První stavby vznikly na tomto místě již ve 13. století, avšak většina byla postavena až ve století devatenáctém. Že jde o skutečně významnou památku potvrzuje i skutečnost, že je město od roku 2009 čekatelem na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Vedle architektonických památek čekají na turisty, pro které byla dovolená v oblasti Alanya volbou, jak strávit čas odpočinku v Turecku, také zajímavé přírodní lokality. Oblast je známá četnými jeskynními komplexy, přičemž návštěvníci zdejších letovisek mohou navštívit například Krápníkovou, Pirátskou nebo dokonce i Fosforeskující jeskyni. K nejnavštěvovanějším patří právě Krápníková jeskyně, která leží jen kousek za městem a proslavila se svou jedinečnou krápníkovou výzdobou.

Kam jinam na Turecké riviéře na dovolenou?

Alanya není jediným místem, kde se dá s některou z německých cestovních kanceláří zažít v Turecku dovolená, na které se odpočinete, zrelaxujete a na kterou budete ještě dlouho v dobrém vzpomínat. Aktuálně totiž s námi a německou cestovkou můžete prožít dovolenou na Turecké riviéře i na následujících místech: Antalya, Avsallar, Beldibi, Belek, Bogazkent, Camyuva, Colakli, Gündogdu, Incekum, Karaburun, Kargicak, Kemer, Kiris, Kizilagac, Konakli, Kumköy, Lara, Manavgat , Side, Tekirova, Titreyengöl.