Španělsko pevnina last minute - informace

Španělsko, země kde žije asi 45 milionů obyvatel, se nachází na Pyrenejském poloostrově mezi Atlantikem a Středozemním mořem. Na západě hraničí s Portugalskem, na východě tvoří hranice s Francií a Andorou. Zájezdy do Španělska vám nabídnou krásné pláže, města s bohatou kulturou a mnoha historickými památkami.

Last minute dovolená Španělsko pevnina - fotografie

Metropole Madrid, hlavní město Španělska, se nachází na náhorní plošině ve středu země a má krásná malebná náměstí, jako je např. Plaza Mayor nebo zde můžete navštívit světově proslulé muzeum Prado, které je jedno z nejvýznamnějších muzeí umění na světě. Typickou španělskou atmosféru si můžete vychutnat také v Barceloně, která vás okouzlí středověkým rázem města kde budete vnímat prvky gotické i moderní architektury a nebo španělskou verzi secese. Hodně navštěvovaná je i oblast Andalusie. Je to nejjižnější region Španělska, který umí nabídnout romantiku i historii ve městech Sevilla, Cádiz, Cordoba nebo Granada.

Mnoho turistů přitahují také španělské ostrovy souhrně pod názvem Baleárské. Lákají návštěvníky krásnou přírodou a nabízejí více než jen zábavu. Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera jsou nejznámější z Baleárských ostrovů kde je stále ještě původní pestrá krajina, odlehlé zátoky a malé, idylické vesnice slibující odpočinek a relaxaci. Další oblíbenou turistickou destinací mimo pevninu Španělska jsou Kanárské ostrovy, které leží severozápadním směrem od pobřeží Afriky. Ostrovy jsou sopečné a velmi hornaté. Patří k nim Tenerife s nejvyšší horou Španělska - Pico de Teide, El Hierro, La Palma, Fuerteventura, La Gomera, Gran Canaria a Lanzarote.

Další sekce katalogu Španělsko pevnina

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené ve Španělsku je publikována v sekci dovolená Španělsko pevnina.